Huragan Florence. Transmisja NA ŻYWO

Magdalena Kulej
13.09.2018  11:27
huragan florence
huragan florence Fot: AFP/EAST NEWS

Mieszkańcy USA przygotowują się na uderzenie żywiołu.

Huragan Florence budzi grozę wzdłuż południowo-wschodnich wybrzeży USA. Po tym, jak stan wyjątkowy ogłoszono w Karolinie Północnej i Południowej oraz w Wirginii i w Georgii, a ostrzeżeniami objęto ponad 10 milionów mieszkańców, huragan zbliża się do lądu.Pomimo, że jego siła nieco osłabła w nocy ze środy na czwartek, a huragan jest obecnie określany mianem 2 kategorii, wciąż jest śmiertelnie niebezpieczny. TRANSMISJA WIDEO na końcu artykułu.

Aktualizacja g. 23.00

W Karolinie Północnej potwierdzono śmierć 4 osób. Jedna z nich, do której karetka nie zdołała przebić się przez zalane miasto, zmarła na atak serca. Dwie kolejne to matka z dzieckiem przygnieceni przez drzewo. Ostatnia ofiara prawdopodobnie została porażona prądem.

Huragan Florence słabnie i został już zakwalifikowany jako burza tropikalna. Mimo to śmiertelnie niebezpieczne wciąż są powodzie. Aktualnie bez prądu jest już ponad 700 tys. domostw.

Aktualizacja g. 12.00

Oko huraganu Florence pustoszy Karolinę Północną. Już 280 tys. domostw nie ma prądu. Poziom rzek Neuse i Pungo już teraz wzrósł o 3 metry. Mieszkający w ich pobliżu, którzy wcześniej nie zdecydowali się na ewakuację, teraz czekają na ratunek.

Aktualizacja g. 9.00 (piątek)

Około godziny 5.00 czasu polskiego huragan Florence osłabł do kategorii 1. Aktualnie wieje z prędkością 130 km/h. Nie oznacza to jednak, że skala zniszczeń i zagrożenie są niewielkie. Realne zagrożenie wciąż stanowi gwałtownie rosnący poziom wody.

Oko huraganu Florence zbliża się obecnie do lądu. W ciągu najbliższych godzin uderzy w okolice Jacksonville w Karolinie Północnej. Trzeba jednak pamiętać, że cała Florence jest szeroka na 800 km, zagrożony jest więc znacznie większy obszar.  Już teraz ponad 200 tys. gospodarstw w tym stanie jest pozbawionych prądu, a mieszkańcy doświadczają znacznych powodzi. Zaczyna się robić niebezpiecznie. I będzie coraz bardziej niebezpiecznie - ostrzegają meteorolodzy CBS News.

ezgif.com-optimize

Aktualizacja g. 22.00

Huragan jest coraz bliżej. Aktualnie znajduje się ok. 150 km od Wilmington. Już teraz w rejonach Karoliny Północnej i Południowej pozbawionych prądu jest ok. 12 tysięcy budynków. Wzmaga się wiatr, a poziom wody niebezpiecznie rośnie.

Aktualizacja g. 14.45

Florence znajduje się już ok. 270 km od Wilmington w Karolinie Północnej. Media wciąż ostrzegają, że największe zagrożenie stanowią powodzie. Kanał The Weather Channel przedstawił widzom niesamowitą wizualizację (wideo od 45 sek.), która ukazuje możliwą skalę zagrożenia.

Aktualizacja g. 12.50

Narodowa Służba Pogodowa apeluje, by nie skupiać uwagi na wietrze. Mimo osłabnięcia huraganu Florence do kategorii 2, największym zagrożeniem będą sztorm i powodzie. Narodowe Centrum Huraganów potwierdza, że ich skutki mogą być katastrofalne.

Aktualizacja g. 11.50 (czwartek)

Narodowe Centrum Huraganów ostrzega, że do Karoliny Północnej zbliżają się sztorm i ulewne deszcze. 

Huragan Florence Telewizja CBS LIVE

Huragan Florence na żywo z Północnej Karoliny

ZOBACZ TEŻ: 

Przeczytaj więcej
Komentarze