Huragan Florence rośnie w siłę w zastraszającym tempie. NASA opublikowała szokujący film

Magdalena Kulej
11.09.2018  09:57
Nasa huragan florence
Nasa huragan florence Fot: NASA

W obawie przed najgorszym w wielu regionach zarządzono stan wyjątkowy i ewakuację.

W niedzielę po południu amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC) zaklasyfikowało burzę tropikalną Florence jako huragan 1 kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona.

Od tego czasu Florence w bardzo szybkim tempie przybiera na sile i niebezpiecznie zbliża się do południowo-wschodnich wybrzeży USA. Według początkowych prognoz huragan miał osiągnąć kategorię 4 w czwartek, zrobił to już w poniedziałek. Aktualna prędkość wiatru dochodzi do 220 km/h i wciąż rośnie.

ZOBACZ TEŻ: Huragan Florence. Transmisja NA ŻYWO

Huragan Florence najgroźniejszym huraganem w 2018 roku 

Florence ma być najsilniejszym huraganem szalejącym w USA w tym roku. W obawie przed zagrożeniem stan wyjątkowy ogłoszono już w stanach Karolina Północna, Maryland i Virginia. Mieszkańcy masowo czyszczą sklepowe półki i zabijają okna deskami. Z kolei w Karolinie Południowej zarządzono ewakuację ponad 1 miliona mieszkańców wybrzeża – donosi lokalny portal „The State”.

Tymczasem szokujące nagranie ukazujące przerażającą siłę żywiołu opublikowała NASA. Huragan uchwyciły 10 września kamery Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

ZOBACZ TEŻ: Tajfun Jebi zaatakował w Japonii

Przeczytaj więcej
Komentarze