Litwini zagrali polski hymn na lokomotywach. Pociąg do patriotyzmu [WIDEO]

Wojciech Kozicki
09.11.2018  14:18
Polski hymn i wykonanie przez orkiestrę kolejową - pociąg do patriotyzmu?
Polski hymn i wykonanie przez orkiestrę kolejową - pociąg do patriotyzmu? Fot: Youtube.com/youtube.com/LTGelezinkeliai

100-lecie niepodległości Polski jest świętowane nie tylko nad Wisłą. W nietypowy sposób uhonorowano to święto na Litwie. „Mazurek Dąbrowskiego” i jego wykonanie w takiej wersji może wywołać więcej emocji, niż legendarny już „hymn Edyty Górniak”.

Koleje Litewskie („Lietuvos geležinkeliai") opublikowały na YouTube wyjątkowe wykonanie polskiego hymnu. Jak podano w opisie filmu, to pierwszy raz, gdy „Mazurek Dąbrowskiego” został zagrany na… lokomotywach. Wyjątkową orkiestrą dyrygował polsko-litewski wirtuoz skrzypiec i koncertmistrz Litewskiej Państwowej Orkiestry Symfonicznej Zbigniev Levicki.

W tym ważnym dniu składamy życzenia wszystkim Polakom. Polska jest dzisiaj dla nas ważnym partnerem biznesowym, szczególnie, gdy nasze kraje połączył odcinek linii kolejowej „Rail Baltica" - napisały Koleje Litewskie. (youtube.com/LTGelezinkeliai)

Kolej podkreśla, że hymn wykonany przez septet lokomotyw symbolizuje postawę litewskiej spółki. Podkreślono, że starannie dobrano lokomotywy i tonacje wydawanych przez nie dźwięków. Wybrano także muzykalnych maszynistów.

ZOBACZ TEŻ: Marsze 11 listopada - informacje, trasy, program, utrudnienia

Litewska kolej wykonała polski hymn - "Mazurek Dąbrowskiego" zagrany na lokomotywach:

Przeczytaj więcej
Komentarze