Godzina seksu lub oglądania seriali. Pączkowy kalkulator pomoże spalić kalorie w Tłusty Czwartek

Magdalena Barszczak
08.02.2018  11:20
Ile kalorii ma pączek? Ten kalkulator obliczy, jak spalić tłuszcz w Tłusty Czwartek
Ile kalorii ma pączek? Ten kalkulator obliczy, jak spalić tłuszcz w Tłusty Czwartek Fot: Pixabay.com

Bez niego ani rusz!

Jak nie przesadzić z pączkami w Tłusty Czwartek? To pytanie 8 lutego zadaje sobie wielu amatorów tych przysmaków. Z pomocą przychodzi nam kalkulator Omni. Nie tylko obliczy, ile czasu ćwiczeń potrzebujemy, aby spalić tłuszcz, ale także weźmie pod uwagę aktywności dużo przyjemniejsze niż crossfit czy bieganie.

Chwilę słodkiego szaleństwa można przeliczyć na czas spędzony na łóżkowych przyjemnościach czy oglądaniu Netflixa. Jeśli seks i oglądanie seriali nas nie przekonują, możemy wybrać spanie, modlitwę, medytację, zmywanie naczyń lub jazdę na rowerze.

Jak działa pączkowy kalkulator? Narzędzie wykorzystuje tzw. równoważnik metaboliczny. Wystarczy wpisać liczbę zjedzonych słodkości, ich rodzaj (pączek z lukrem, pączek z cukrem pudrem, pączek z serem, faworki), swoją wagę i pożądaną aktywność. Kalkulator poda nam ilość zjedzonych kalorii i czas niezbędny do ich spalenia.

Załóżmy, że użytkownik kalkulatora wybierze seks. Jeśli zje 3 pączki z nadzieniem i lukrem, przy wadze 60 kg będzie potrzebował prawie 3 godzin miłosnych igraszek, aby spalić tłuszcz.

Jak donosi superbiz.se.pl, pomysłodawcą kalkulatora Omni jest Mateusz Mucha. Młody przedsiębiorca ma ambicję, aby policzyć cały świat.

Na stronie omnicalculator.com działa już ponad 300 kalkulatorów w 12 kategoriach, m.in. biznes, chemia, finanse, fitness, gry, zdrowie czy matematyka.

Kalkulator pączków
Kalkulator pączków Fot: Omnicalculator.com
Zagłosuj

Ile pączków dziś zjadłeś?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze