Rząd chce więcej imigrantów w Polsce. Rozwiążą ważny problem

Wojciech Kozicki
04.06.2018  10:31
Polska granica przepisy imigranci cudzoziemcy
Polska granica przepisy imigranci cudzoziemcy Fot: East News/Kamil Krukiewicz/REPORTER

Są już plany jak ich lepiej integrować.

Imigranci w Polsce. Okazuje się, że polski rynek pracy ich potrzebuje. Jak podaje gazetaprawna.pl, będą rozwiązaniem problemu, którym jest dziura demograficzna

Rząd chce, poprzez nowelizację ustawy o instytucjach rynku pracy, by do Polski przyjechało więcej cudzoziemców, ponieważ brakuje rąk do pracy. W planach jest szybka ścieżka umożliwiająca podjęcie pracy w Polsce oraz liczne ułatwienia dla cudzoziemców, by lepiej radzili sobie na polskim rynku pracy.

Niedobór rąk do pracy jest widoczny niemal w każdej branży. Nawet w niewielkich miastach, w których jeszcze niedawno było dwucyfrowe bezrobocie, zaczyna brakować chętnych – powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Paweł Chorąży. (gazetaprawna.pl)

Pozwolenia na pracę w Polsce

MSWiA opublikowało projekt nowelizacji ustawy o cudzoziemcach, który jest wdrożeniem dyrektywy unijnej o pobycie obywateli spoza UE. Będzie to jednocześnie zmiana polityki migracyjnej kraju.

Minister Jerzy Kwieciński i jego resort chcą, by rozszerzyć ułatwienia związane z oświadczeniami na pracowników z Wietnamu i Filipin, wspiera także „małżeńskie” zezwolenia na pracę. Wietnamczycy i Filipińczycy być może wcale nie będą potrzebowali pozwoleń na pracę. Obywatele innych krajów otrzymają możliwość, by legalnie pracować dłużej w Polsce.

Integracja imigrantów w Polsce

Kluczowe mają być zmiany, które pozwolą lepiej integrować się imigrantom w Polsce. Będzie im łatwiej ściągnąć małżonków na stałe do Polski, mają otrzymać wsparcie językowe. Istotna ma być też integracja dzieci cudzoziemców w szkole.

ZOBACZ TEŻ: Polacy w Holandii. Nowe przepisy dla imigrantów

Zagłosuj

Czy chcesz imigrantów z Azji w Polsce?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze