„Wdzięczni imigranci” oddają dary od Czerwonego Krzyża… do śmietnika. A za whisky płacą „setkami”

Magdalena Kulej
26.06.2018  10:41
Imigranci czerwony krzyż
Imigranci czerwony krzyż Fot: twitter.com / pastelón1981

Skandal goni skandal.

W poniedziałek media społecznościowe obiegły zdjęcia z hiszpańskiej Walencji, gdzie w kontenerach ze śmieciami znaleziono góry podarunków od Czerwonego Krzyża przekazanych wcześniej przyjętym przez kraj imigrantom.

Imigranci w Hiszpanii

16 czerwca do Walencji zawinął okręt Aquarius z 629 imigrantami, których nie wpuszczono do włoskich portów. Jak donosi portal casoaislado.com, dla każdego z nich przygotowano torby z odzieżą, bielizną, ręcznikami, kocami i przyborami do higieny. Wkrótce jednak mieszkańcy Cheste pod Walencją zaczęli informować o śmietnikach zapełniających się czerwonymi paczkami z nowymi ubraniami.

Ubrania przekazane przez wolontariuszy Czerwonego Krzyża nielegalnym imigrantom. Zobaczcie, gdzie je "noszą" - napisał jeden z internautów. (twitter.com / pastelón1981)

W sieci znalazło się wiele głosów stających w obronie imigrantów.

To są ewidentnie mokre, „zużyte” ubrania po podróży. To żadne podarunki od Czerwonego Krzyża, jak próbujecie nam wmówić. Dość tej nienawiści – napisał Guarren w odpowiedzi na zamieszczone w sieci zdjęcie. (Twitter.com / @guarren_beatty)

Jednak przyglądając się zdjęciom bliżej, nie da się ukryć, że faktycznie są to czerwone torby Czerwonego Krzyża. Co więcej, większość z nich nie została nawet rozpieczętowana.  

ZOBACZ TAKŻE: Imigranci przyjadą do Polski. Rząd chce nimi uzdrowić rynek pracy

Imigranci z Aquariusa bohaterami skandali

To już kolejny skandal z udziałem nielegalnych imigrantów w Hiszpanii w ostatnich dniach. Wcześniej oburzenie wywołała fala niezapowiedzianych wydaleń studentów z akademików, by zapewnić nocleg rozbitkom z Aquariusa.

Oliwy do ognia dodały relacje zszokowanych świadków z Alicante, według których imigranci tuż po przybyciu do kraju oddawali się błogiej rozrywce. Jak donoszą lokalne media, w restauracjach za whisky płacili banknotami w wysokości 100 euro. Dopóki jednak nie zostaną rozpatrzone ich wnioski o azyl, Hiszpanie będą ich utrzymywać.

Patrzcie jacy wygłodzeni, wyczerpani, którzy docierają na statkach. A potem Czerwony Krzyż rozdaje im ubrania i jedzenie, a oni je wyrzucają do śmieci – pisze zbulwersowana Mariela. (Twitter.com / @blythe_club)

Zagłosuj

Czy jesteś za przyjmowaniem imigrantów w Europie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze