Zabili prawie 300 krokodyli. Chcieli się zemścić

Wojciech Kozicki
16.07.2018  12:05
krokodyle indonezja hodowla zabili zwierzęta zemsta atak
krokodyle indonezja hodowla zabili zwierzęta zemsta atak Fot: Facebook.comZambia Daily Mail

Tłum wpadł w szał. Masowy mord na zwierzętach. 

Indonezja. W prowincji West Papua (Papua Zachodnia) w azylu dla zwierząt mieszkańcy wioski zabili prawie 300 krokodyli. Jak podaje BBC.com, chcieli się zemścić, bo jeden z miejscowych został zjedzony przez krokodyla. Devdiscourse.com podaje, że 48-letni Sugito zginął w piątek podczas zbiorów warzyw nieopodal farmy krokodyli. Został pogryziony przez wielkiego gada.

Pracownik na polu usłyszał krzyki i wołanie o pomoc. Pobiegliśmy tam i zobaczyliśmy krokodyla, który atakował człowieka – poinformował szef Indonesia's Natural Resources Conservation Agency.

Rzeź w Indonezji - zabite zwierzęta

Po pogrzebie mężczyzny kilkuset miejscowych chwyciło za noże, łopaty, młoty i pałki. Nie przekonało ich to, że hodowcy krokodyli zapłacili odszkodowanie rodzinie zmarłego. Ruszyli do miejsca, gdzie legalnie rozmnażano zagrożony wyginięciem gatunek krokodyli. Zwyrodnialcy zamordowali 292 zwierząt. Nie mieli litości nawet dla małych krokodylków.

Policja wydała oświadczenie i  twierdzi, że nie była w stanie powstrzymać zmasowanego ataku na zwierzęta. Zamierza jednak postawić zarzuty Indonezyjczykom za masowy mord na chronionych gadach. Czekają ich nie tylko kary finansowe, ale prawdopodobnie niektórzy pójdą do więzienia. Szef lokalnej policji Dewa Made Sidan Sutrahna powiedział, że na razie trwają przesłuchania świadków.

ZOBACZ TEŻ: Krokodyl grasuje w Polsce

Zagłosuj

Jaka kara powinna spotkać morderców krokodyli?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze