Nastolatka zatańczyła na Instagramie. Trafiła za to do więzienia [WIDEO]

Wojciech Kozicki
09.07.2018  11:53
Iranka Maedeh Hojabri islam iran prawo taniec instagram
Iranka Maedeh Hojabri islam iran prawo taniec instagram Fot: Instagram.com

Usłyszała zarzuty, może mieć poważne kłopoty.

Iran. Islamskie prawo jest bezlitosne i dosięga nawet internautów na Instagramie. Iranka Maedeh Hojabri została zatrzymana przez policję. Usłyszała zarzut szerzenia niemoralnego zachowania.

W Iranie nie jest bezpiecznie. To dlatego młodzi artyści uciekają z kraju. Hojabri to nastolatka, która świetnie tańczy. Została za to ukarana więzieniem – napisał na swoim Twitterze Farhad Mottaghi.

ZOBACZ TEŻ: Aktorka porno podpadła Isis. Chcą jej uciąć głowę

Taneczne filmiki w internecie

Nastolatka jest gimnastyczką. Opublikowała na swoim Instagramie wideo z tańcem. Wkrótce do jej drzwi zapukała policja. Wcześniej umieściła na profilu ok. 300 filmów, na których tańczyła we wschodnim i zachodnim stylu.

Chociaż konto nastolatki w mediach społecznościowych została skasowane, internauci zachowali taneczne wideo i wkrótce znów pojawiło się w sieci. Jak podaje Associated Press, z podobnymi zarzutami za kratami wylądowały jeszcze 3 osoby.

 Państwowa telewizja w Iranie nadała oświadczenie nastolatki. Przeprosiła za to, że „złamała kodeks moralny”. Nie miała złych intecji, pragnęła zdobyć jedynie więcej followersów. Są jednak podejrzenia, że została zmuszona do wygłoszenia takiego oświadczenia.

Newsbroadcastnetwork.com przypomina, że kobiety w Iranie mają zakaz publicznego tańca, muszą też ubierać się w określony sposób. Na znak protestu oraz wsparcia dla aresztowanej nastolatki, kobiety publikują swoje taneczne wideo w sieci. Są oznaczone jako #dancing_isn’t_a_crime

ZOBACZ TEŻ: Wylądowała w więzieniu za niemoralne jedzenie banana [WIDEO]

Zagłosuj

Czy oburza cię taniec Maedeh Hojabri na Instagramie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze