Kolejny jadowity wąż na wolności! Trwają poszukiwania mamby zielonej

Magdalena Kulej
05.10.2018  11:44
Mamba zielona w Pradze
Mamba zielona w Pradze Fot: twitter.com/@CTPrahaStCechy

30-letnia kobieta trafiła do szpitala po ukąszeniu jednego z najbardziej niebezpiecznych węży, mamby zielonej. Służby i eksperci prowadzą poszukiwania gada.

Zielona mamba terroryzuje Pragę. Niedługo po tym, jak słynnego pytona znad Wisły uznano za martwego, niepokojące doniesienia płyną zza naszej południowej granicy. W stolicy Czech trwają wielkie poszukiwania jednego z najbardziej jadowitych węży. Czeskie media, m.in. publiczna telewizja Česká televize, ostrzegają – gad niesie ze sobą śmiertelne niebezpieczeństwo.

O wężu zrobiło się głośno w nocy z wtorku na środę, gdy do szpitala trafiła nieprzytomna 30-latka. Jak się okazało, kobietę w jej domu w dzielnicy Hlubocepach ukąsiła mamba zielona, na której hodowanie kobieta nie miała zezwolenia. Węża miała kupić na czarnym rynku. Jak spekulują media, istnieje prawdopodobieństwo, że chciała wykorzystać jego jad, by popełnić samobójstwo.

Gdzie jest mamba zielona? 

Ewakuowano cały 2-piętrowy budynek, w którym mieszka poszkodowana. Właścicielka węża, po otrzymaniu surowicy, jest wciąż utrzymywana w śpiączce farmakologicznej. Z kolei mamba zniknęła i do dziś nikt nie wie, gdzie może przebywać. 

Poszukiwania prowadzą strażacy, policja i herpetolodzy zajmujący się gadami i płazami. Pobliskie szkoły i przedszkola zrezygnowały z prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu.

Tymczasem Petr Velenský z praskiego ogrodu zoologicznego przekonuje, że jest mało prawdopodobne, by wąż opuścił mury budynku. To ze względu na niską temperaturę panującą na zewnątrz.

Mamba jest wężem drzewnym. Szuka schronienia w zagłębieniach drzew, w szczelinach. Jestem przekonany, że jej głównym celem jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa, dlatego nie powinna stanowić zagrożenia - uspokaja Velenský.

Mimo to władze apelują o ostrożność.

ZOBACZ TEŻ: Pyton znaleziony na lotnisku. Prawie poleciał na Barbados

Zagłosuj

Co sądzisz o hodowli zwierząt egzotycznych w domu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze