Jaja z larwami w polskim supermarkecie. „A pracownicy jak gdyby nigdy nic” [WIDEO]

Magdalena Kulej
15.05.2018  11:44
Larwy w jajkach
Larwy w jajkach Fot: facebook.com / marga454

Kary nie będzie. 

Paleta pełna wytłaczanek z jajkami, a w nich… robactwo i smród na całą alejkę. Tak swoje zakupy wspomina pani Weronika. Sprawa dotyczy hipermarketu E.Leclerc przy ul. Zana w Lublinie.

Jak donosi „Dziennik Wschodni”, 12 maja klientka udała się tam na zakupy ze swoim chłopakiem. Przechodząc przez jeden z działów poczuła nagle coś nieprzyjemnego i postanowiła to sprawdzić. Zatrzymała się przy jajkach z promocji.

Przechodząc obok słychać szmer robali pod folią. Fetor niesamowity – napisała na Facebooku pani Weronika. (facebook.com / marga454)

ZOBACZ TAKŻE: Klientka znalazła robaki w pizzy w Da Grasso w Brzegu 

Klientka nagrała film, a sprawę zgłosiła pracownikom sklepu. Jak twierdzi, przez kolejną godzinę nikt z personelu nie przejął się sprawą.

A pracownicy jak gdyby nigdy nic... (…) Nikt nie zajrzał pomiędzy pozostałe palety z jajami, tylko jedno opakowanie zostało zabrane – mówi. (facebook.com / marga454)

Dyrektor lubelskiego hipermarketu Magdalena Stopa potwierdziła, że film i zdjęcia powstały właśnie w tym sklepie, ale zapewnia, że jajka nie były przeterminowane.

Robaki w jajkach w  E.Leclercu

Jak wyjaśnia, nie wiadomo, kiedy i jak mucha plujka zniosła pod folią jaja, z których wykluły się larwy. Podczas transportu jedno z jaj najprawdopodobniej pękło, przez co larwy miały dostęp do pokarmu.

Przedstawiciele sklepu dodają, że towar został zutylizowany, a pomieszczenie, w którym znajdowała się paleta z towarem zostało wyczyszczone.

W międzyczasie oburzona klientka postanowiła nagłośnić sprawę w mediach społecznościowych oraz zgłosić ją do sanepidu. Lubelski sanepid skontrolował hipermarket w poniedziałek.

Sanepid zbada sprawę 

Bożena Kess, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, poinformowała media, że hipermarket nie został ukarany, bo w dniu kontroli nie było już do tego podstaw, a jaja, czyli 20 opakowań po 30 sztuk w każdym, zostały wycofane z obrotu.

Sprawa będzie nadal badana, a sanepid wspólnie z inspekcją weterynaryjną postara się ustalić, czy larwy pojawiły się w hipermarkecie czy były w jajkach już wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE: Znalazła coś obrzydliwego w soku Caprio 

Zobacz nagranie klienta sklepu E.Leclerc

Zagłosuj

Czy sklep powinien zostać ukarany?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze