Koniec świata - popularne teorie [TOP 8]

Wojciech Kozicki
04.05.2018  15:44
Koniec świata różne wersje apokalipsa
Koniec świata różne wersje apokalipsa Fot: Pixabay.com

Zagłada wydaje się nieunikniona. Na te makabryczne scenariusze lepiej się przygotować.

W mediach pojawiają się kolejne informacje o końcu świata. Wizjonerzy przewidują zagładę, rośnie ryzyko biblijnej apokalipsy. Specjaliści z różnych dziedzin i naukowcy z NASA również nie mają dla Ziemian dobrych wieści. Oto najpopularniejsze teorie jak może zniknąć życie na Ziemi.

Uderzenie asteroidy

Jak podaje technologie.onet.pl, w kwietniu 2018 roku NASA w ramach misji NEOWISE zaprezentowała lokalizację 29375 asteroid i komet w Układzie Słonecznym. Aż 10 z nich stanowi zagrożenie dla Ziemi. Wynik uzyskano za pomocą teleskopu WISE (Wide-field Infrared Survey Explorer). 788 obiektów uznano za poruszające się „blisko Ziemi”.

Jeśli miałoby dojść do kolizji planety z kosmicznym obiektem, naukowcy niekoniecznie poinformowaliby o zagrożeniu. Przykładem może być meteor Czelabiński.

Na początku 2018 roku obok Ziemi przeleciała planetoida AH 2018. Naukowcy odkryli ją jednak po fakcie. Miała ok. 100 metrów i mogła doprowadzić do globalnej katastrofy.

W 2017 roku głośno było także o asteroidzie "2016 WF9".  Mogła mieć nawet kilometr średnicy. Gdyby taki obiekt uderzył w planetę, rozpętałby gigantyczne tsunami, a największe metropolie uległyby zniszczeniu. 

ZOBACZ TEŻ: NASA ostrzega. Koniec świata 2018

Nostradamus – wizje i koniec świata

Przepowiednie Nostradamusa nie pozostawiają złudzeń, ludzkość czeka tragedia. Wszystko zacznie się we Francji. Jak informuje express.co.uk, zgodnie z jego wizjami, jeszcze w 2018 roku wybuchnie III wojna światowa. Będzie to zwiastun nadejścia Antychrysta. Ludzkość będzie także zdziesiątkowana przez kataklizmy, takie jak np. wybuch wulkanu Wezuwiusz i zatopienie półwyspu Apenińskiego.

Baba Wanga – Putin władcą świata

Niewidoma bułgarska mistyczka Baba Wanga wieszczyła zagładę. Jej zdaniem jeszcze w 2018 roku Rosja przejmie władzę nad światem, a Putin stanie się globalnym władcą. Europa zamieni się w pustkowie bez życia. Ludzkość może jednak przetrwać, ponieważ odkryje nowe źródło energii i ruszy na podbój kosmosu.

Nibiru – Planeta X uderzy w Ziemię

Czy mityczna planeta Nibiru istnieje? NASA wciąż tego nie potwierdziła, ale również nie wykluczyła. Gdyby uderzyła w Ziemię, skutki byłby katastrofalne dla całego Układu Słonecznego.  Przewiduje to m.in. chrześcijański numerolog David Meade.

Okazuje się jednak, że Planeta X nie musiałaby uderzać w Ziemię, by zniszczyć ludzkość. Może być brązowym karłem. Tego typu ciała niebieskie mogą mieć tak ogromną masę, że oddziaływują na inne z oddali. Należy spodziewać się m.in wzmożonej aktywności wulkanicznej i potężnych wstrząsów sejsmicznych.

Biblijna apokalipsa – Armagedon nadciąga

Niektórzy twierdzą, że z Biblii można dowiedzieć się kiedy będzie koniec świata. Badacz teorii spiskowych Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue odnalazł zaszyfrowaną treść w Księdze Apokalipsy.  Ogłosił nawet, że udało mu się ustalić dokładnie datę apokalipsy.

Niektórzy twierdzą, że na Ziemi już pojawiają się dziwne znaki, które zwiastują apokalipsę. Przykładem mogą być dziwne światła dostrzeżone w 2017 roku nad Huntington Beach w Kalifornii lub ryby spadające z nieba.

"A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy. Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć" – napisano w Księdze Apokalipsy. (radiozet.pl)

Stephen Hawking i koniec świata

Stephen Hawking umarł, ale przed śmiercią zdążył jednak przekazać ludzkości złe wieści. Podczas szczytu naukowego Tencet Web Summit w Pekinie wyznał, że jego zdaniem Ziemia zamieni się w kulę ognia. Do 2600 roku przeludni się, a zużycie energii będzie tak ogromne, że Ziemia stanie w płomieniach. Jedyną nadzieją jest projekt "Breathrough Starshot", eksploracja kosmosu i ucieczka na inną planetę.

Wulkan Yellowstone

Badacze z Uniwersytetu Stanowego Arizona ostrzegają, że w kalderze wulkanu Yellowstone jest znacznie więcej magmy, niż się spodziewano. Może też wybuchnąć znacznie wcześniej. Gdyby doszło do erupcji, Stany Zjednoczone wyparowałyby, a planetę spowiłaby chmura pyłu piroklastycznego. Życie na Ziemi miałoby niewielkie szanse na przetrwanie zimy wulkanicznej. Naukowcy chcą opóźnić katastrofę i planują schłodzenie wulkanu.

Podróż w czasie – inwazja kosmitów

W 2017 roku Policjanci z miejscowości Casper w amerykańskim stanie Wyoming aresztowali dziwnie zachowującego się mężczyznę. Twierdzi, że jest podróżnkiem w czasie. Przybył z przyszłości, aby ostrzec przed katastrofą. W 2019 roku Ziemię mają zaatakować kosmici.

Chciał, by funkcjonariusze ewekuowali miasto. Mundurowie nie wzięli jego ostrzeżeń na poważnie i trafił do aresztu za włóczęgostwo oraz publiczne spożywanie alkoholu.

Dziwne światła na niebie – czy to UFO?

Zagłosuj

Jak twoim zdaniem skończy się świat?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze