Jaka będzie pogoda w te Święta? Dokładna prognoza do końca grudnia

Karol Decka
20.12.2017  15:55
Jaka będzie pogoda w te Święta? Dokładna prognoza
Jaka będzie pogoda w te Święta? Dokładna prognoza Fot: East News

Meteorologowie już wiedzą, czy w najbliższym czasie spadnie śnieg.

Wiele osób marzy o białych świętach Bożego Narodzenia. Śnieg z pewnością sprawia, że radość z celebrowania „gwiazdki” jest jeszcze większa. Sklepy pełne są ozdób i choinek, które doskonale wkomponują się w zimową aurę. Niestety, prognoza nie zapowiada się zbyt interesująco.

Zawiodą się szczególnie osoby, które czekały na biały puch spoczywający na drogach i podwórkach. Najbliższe dni potwierdzą pewnego rodzaju polską, „pogodową tradycję” - to kolejne święta bez śniegu za oknem. Maksymalne temperatury w ciągu dnia będą rosnąć do 8 stopni Celsjusza, nocą natomiast spadną nawet do -3 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie 24 grudnia, a najcieplej 29 i 30 grudnia.

Zimowe ostrzeżenie

Jak zapowiadają synoptycy, największe zmiany w pogodzie nadejdą 21 grudnia. W dniu rozpoczęcia astronomicznej zimy temperatura zacznie wzrastać, ponieważ Polska znajdzie się pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Wtedy też zwiększy się ilość opadów deszczu, a silny wiatr usunie znad miast smogową zawiesinę trujących gazów.

Wigilijna noc z 24 na 25 grudnia przyniesie opady śniegu, ale portal dziennikzachodni.pl radzi pamiętać o parasolu, ponieważ prószący puch może szybko zmienić się w deszcz lub deszcz ze śniegiem. Temperatura poniżej zera sprzyjać będzie powstawaniu gołoledzi, dlatego kierowcy powinni być niezwykle ostrożni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed trudnymi warunkami na drodze.

Zobacz regiony zagrożone groźną gołoledzią:

Ostrzeżenie
Ostrzeżenie Fot: pogodynka.pl
Przeczytaj więcej
Komentarze