Krwawy maraton. Złamała nogę, ale dotarła do mety [WIDEO]

Wojciech Kozicki
13.11.2018  12:07
Kontuzja na maratonie - bieganie skończyło się kontuzją (złamanie nogi)
Kontuzja na maratonie - bieganie skończyło się kontuzją (złamanie nogi) Fot: Youtube.com

Sport to zdrowie, a udział w maratonie to same korzyści dla organizmu? Nie w tym przypadku. Japońska zawodniczka złamała nogę podczas maratonu. W sieci pojawiło się krwawe wideo. Japonka dotarła do mety na kolanach.

Złamanie nogi podczas biegu to nie dla wszystkich przeszkoda nie do pokonania. 19-letnia studentka Rei Lida wzięła udział w sztafecie maratońskiej (Fukuoka). Nie zrezygnowała z imprezy, gdy dopadła ją kontuzja.

Zawodniczce do mety zostało 200 metrów. Postanowiła walczyć do końca. Na wideo, które trafiło do sieci, widać jak czołgała się do linii mety. Pozostawiała za sobą ślady krwi, zdzierając sobie coraz bardziej kolana. Czekająca na nią koleżanka nie mogła powstrzymać łez.

Sędziowie dostali informację o jej dramacie, gdy zostało jej 20 metrów do pokonania. Nie zrezygnowała, przekazała szarfę koleżance i zawieziono ją do szpitala.

Komentator sportowy Tetsuhiko Kin zwrócił uwagę, że uczestnicy takich zawodów w Japonii zmagają się z olbrzymi presją jako członkowie zespołów i mają poczucie obowiązku, by przekazać szarfę. W sprawie głos zabrała też zawodniczka, która czekała na zakrwawioną koleżankę.

Nie wiedziałam, czy mam ją zatrzymać. Czułam jednak, że da radę – powiedziała zawodniczka. (telegraph.co.uk)

Złamała nogę i przeprosiła

Jak podaje telegraph.co.uk, poszkodowaną czeka teraz rehabilitacja, która ma potrwać 4 miesiące. Okazało się, że przeprosiła drużynę i menedżera za swoje zachowanie.

ZOBACZ TEŻ: Dotarł do mety jako ostatni i wygrał wyścig

Maraton, złamana noga i krwawe sceny:

Przeczytaj więcej
Komentarze