Zmiana przepisów drogowych. TAKI sposób jazdy będzie karany

Wojciech Kozicki
11.04.2018  09:53
Nowe przepisy drogowe i mandaty
Nowe przepisy drogowe i mandaty Fot: East News/Pawel Skraba/REPORTER

Posypią się mandaty. Będzie jak w Niemczech.

Kierowcy powinni wiedzieć jaka jest bezpieczna odległość między samochodami. Niektórzy jeżdżą jednak na „zderzaku”. Jak podaje auto-swiat.pl, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ukróci ten proceder i będzie regulacja przepisów drogowych, by przypominały te niemieckie. Powodem ma być rosnąca liczba ofiar wypadków na drogach, które wynikały z takiego ryzykownego sposobu jazdy.

Jazda na zderzaku to prawdziwy horror na polskich autostradach. I nie chodzi tu tylko o kierowców (a jest ich całkiem sporo), którzy przekraczając limity prędkości dojeżdżają do innych samochodów na centymetry i czasem nawet używając świateł domagają się natychmiastowego ich przepuszczenia. – napisał Łukasz Zboralski na BRD24.pl.

Wkrótce, jeśli ktoś nie zachowa odstępu między samochodami, przepisy pozwolą karać takie zachowanie mandatami. Przykładowo, jadąc na autostradzie z prędkością 140 kilometrów na godzinę, trzeba będzie zachować odstęp 40-50 metrów.

ZOBACZ TEŻ: Nowy znak drogowy w Polsce. Posypią się mandaty

Kary dla kierowców i przepisy drogowe

Auto-swiat.pl przypomina, że obecnie „jazda na zderzaku” jest zakazana, ale nie ma za nią konkretnej kary. Nie wiadomo też ile dokładnie powinna wynosić. Policjanci mogą taką jazdą zinterpretować jako stwarzanie zagrożenia i wystawić mandat w wysokości 500 złotych.

RP.pl podaje, że propozycje zmian legislacyjnych zostaną przedstawione w 2019 roku. Resort infrastruktury najpierw przeanalizuje jak zaimplementować je do polskiego prawa.

ZOBACZ TEŻ: Ukraińskie prawo jazdy w Polsce za pieniądze

Tak się kończy jazda na zderzaku. Wypadek:

Jazda na zderzaku w Polsce:

Zagłosuj

Czy jazda na "na zderzaku" powinna być karana?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze