Katolicy i jedzenie mięsa. Udzielono ważnej dyspensy

Wojciech Kozicki
30.04.2018  13:08
Dyspensa piętek jedzenie mięsa
Dyspensa piętek jedzenie mięsa Fot: East News/Robert Sobocinski/MONKPRESS

Internauci są oburzeni. "Ksiądz to pasterz, a ludzie barany".

Zgodnie z zasadami religii, katolicy w piątki nie mogą jeść mięsa. Jednak długi majowy weekend będzie pełen pokus. Na grillach będą piec się soczyste mięsiwa, a nad ogniskami zaskwierczą tłuste kiełbasy. Jak oprzeć się pokusie i nie zgrzeszyć? Kościół postanowił iść wiernym na rękę.

ZOBACZ TEŻ: Prognoza pogody na majówkę 2018

Jak podaje epoznan.pl, katolicy z archidiecezji poznańskiej w piątek 4 maja mogą jeść mięso bez wyrzutów sumienia. Metropolita Poznański arcybiskup Stanisław Gądecki udzieli dyspensy „od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja 2018 roku na terenie Archidiecezji Poznańskiej”. Oficjalny komunikat pojawił się na jej stronie internetowej.

ZOBACZ TEŻ: Samochody u Rydzyka w garażu

Krytyka kościoła i zakaz jedzenia

Internauci krytykują Kościół za zakazy związane z posiłkami. Uważają, że powinien iść z duchem czasu i skończyć z takimi praktykami.

Jeszcze tego brakowało, żeby mi jakiś klecha mówił mi, kiedy i co mogę jeść. Żyję jak chcę i robię co chcę – uważa Paulina. (facebook.com/Gazeta Wyborcza)

Zabawne i niepokojące, że w XXI wieku w Polsce mieszkają ludzie, którzy serio traktują koncepcję stworzyciela wszechświata, który obraża się o kiełbasę oraz koncepcję szamana, który ma moc łagodzenia jego kiełbasianych humorów – napisał Bartosz. (facebook.com/Gazeta Wyborcza)

Żeby ksiądz ludziom do talerza zaglądał? Ksiądz to pasterz, a ludzie barany – uważa Roksana. (facebook.com/Gazeta Wyborcza)

Przepraszam, ale nie żyjemy w czasach, gdy musimy prosić o pozwolenie faceta w sukience – twierdzi Michał. (facebook.com/Gazeta Wyborcza).

Dlaczego nie można jeść mięsa w piątek?

Jak podaje serwis deon.pl, zakaz jedzenia mięsa w piątek ma związek z liturgiczną symboliką. To dzień wspominania męki, śmierci i pogrzebu Chrystusa. W piątki katolicy mogą jednak spożywać ryby i owoce morza.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz z Podlasia gwałcił 14-latkę

Zagłosuj

Czy jesz mięso w piątek?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze