McDonald’s wycofuje sałatki. Mogą mieć niebezpieczne pasożyty

Wojciech Kozicki
14.07.2018  11:01
mcdonalds jedzenie burger mięso sałatka zamówienie
mcdonalds jedzenie burger mięso sałatka zamówienie Fot: Facebook.com/Sałatka Premium z McDonald's

Wybuchła epidemia. Zamówienie zdrowego jedzenia niekorzystne dla zdrowia?

McDonald’s, sałatki i kolejna afera. Czy popularny fast food sprzedaje niebezpieczne dla zdrowia jedzenie? Służby w USA (stany Illinois i Iowa) badają sprawę epidemii pasożyta Cyclospora cayetanensis, który wywołuje choroby jelitowe (cyklosporoza). Po wstępnych badaniach podejrzewają, że winne mogą być sałatki z McDonald’s.

Jak informuje reuters.com, 3 tys. restauracji McDonald’s wycofało sałatki ze sprzedaży. Sieć zrobiła to z własnej inicjatywy.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz pobłogosławił bułki i frytki w polskim McDonald’s

Cyklosporoza - zachorowania i objawy

Jak podaje foodsafetynews.com, od maja w Illinois zachorowało już 90 osób, a w Iowa od czerwca 15 osób. Chorzy mają m.in. biegunkę, nudności, tracą wagę i apetyt, odczuwają zmęczenie oraz skurcze żołądka. Występują również gorączka i bóle mięśni, więc objawy można pomylić z grypą. Sieć restauracji McDonald's w USA rozpoczęła współpracę z Amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration), by wyjaśnić sprawę.

W czerwcu pasożytnicze pierwotniaki powodujące cyklosporowę wykryto także w warzywach od producenta Del Monte Foods. Zachorowało 227 osób, ale FDA nie łączy ze sobą tych dwóch epidemii.

Skandal w McDonald’s - zła jakość jedzenia?

McDonald’s w Polsce również oferuje jedzenie, które nie zawsze jest bezpieczne dla zdrowia. W czerwcu w „Maku” w Baranowie w restauracji przy ulicy Dąbrowskiego 543 klient znalazł robaka w bułce od burgera. Zdjęcie owada opublikował w internecie. Nie wiadomo, czy dalej ma "smaka na Maka".

W Polsce ostatnio jakość jedzenia pozostawia do życzenia. Do sklepów trafiła zakażona kiełbasa (Zakłady Mięsne „OLEWNIK-BIS”) oraz niebezpieczne dla zdrowia parówki z szynki (Madej Wróbel). Wycofano też ze sklepów kilka milionów skażonych jaj, a niedawno wykryto salmonellę w jajkach. Dodatkowo, polskie truskawki wysłane na eksport okazały się źródłem wirusa zapalenia wątroby typu A w Szwecji.

ZOBACZ TEŻ: Pracownicy McDonald's ostrzegają, by nie zamawiać tej kanapki

Zagłosuj

Co zrobisz jeśli znajdziesz robaka w jedzeniu z McDonald’s?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze