34 punkty karne w 40 sekund. Polski pirat drogowy w akcji [WIDEO]

Wojciech Kozicki
21.08.2018  12:26
jelenia góra pirat drogowy punkty karne prawo jazdy
jelenia góra pirat drogowy punkty karne prawo jazdy Fot: Policja.gov.pl

W końcu trafił na radiowóz. Spotkała go kara.

Jelenia Góra. Ten pirat drogowy 15 sierpnia chyba chciał pobić rekord. Zdobył 34 punkty karne w 40 sekund. Jego „dokonania” to  m.in. wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, przekroczenie prędkości, zmuszanie innych do zjazdu na bok. Wyprzedził nawet radiowóz i zajechał mu drogę.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia br. około godziny 8.25 na drodze z Jeleniej Góry do Karpacza. Jadący za policyjnym pojazdem nieoznakowanym, wyposażonym w videorejestrator, kierujący pojazdem marki Mazda rozpoczął manewr wyprzedzania z nadmierną prędkością. Zmusił tym samym innych kierowców do zjechania z pasa jezdni w celu uniknięcia zderzenia, a manewr ten zakończył na łuku drogi na podwójnej ciągłej. Jadąc dalej na ograniczeniu prędkości do 90 km, 36-latek miał 139 km na liczniku, wyprzedzał inne auto na skrzyżowaniu, a kolejny pomiar prędkości wykazał, że kierowca przyspieszył do 179 km/h - napisała st. asp. Monika Kaleta. (policja.gov.pl)

36-latek się doigrał. Zatrzymali go policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze. Punkty karne to nie wszystko. Zabrali mu prawo jazdy, a sprawa została skierowana do sądu.

ZOBACZ TEŻ: Wjechała w ludzi na przystanku. Masakra jak w GTA [WIDEO]

Zagłosuj

Czy byłeś kiedyś świadkiem wypadku samochodowego?

Liczba głosów:

Pirat drogowy - wykroczenia i punkty karne

Przeczytaj więcej
Komentarze