Atak na autobus z dziećmi. Dziesiątki zabitych i rannych

Wojciech Kozicki
09.08.2018  14:53
Jemen atak na autobus z dziećmi
Jemen atak na autobus z dziećmi Fot: Twitter.com/ICRC Yemen

"Oglądam ten horror i brakuje mi słów".

Jemen. Atak lotniczy na autobus z dziećmi. Doszło do niego w północnej części kraju, którą kontrolują rebelianci. Tamtejszy Czerwony Krzyż (International Committee of the Red Cross) poinformował na Twitterze, że to głównie dzieci są ofiarami ataku. Jechały w kierunku Dahyan Market.

ZOBACZ TEŻ: Jemen. Publiczna egzekucja pedofili [+18]

Wiadomo, że są dziesiątki zabitych i rannych. Rebelianci Huti na antenie swojej telewizji Al Masirah poinformowali, że 39 osób zginęło w ataku, a 51 zostało rannych. Za ich śmierć obwiniają lotnictwo Arabii Saudyjskiej. Agencja AFP zwraca uwagę, że nie da się zweryfikować tych informacji. Koalicja państw, w tym Arabia Saudyjska, oskarża rebeliantów, że używają dzieci jako żywych tarcz.

Oglądam ten horror i brakuje mi słów. Jakim cudem autobus z dziećmi może stać się celem militarnym? Dlaczego zabijane są dzieci? – pyta na Twitterze Meritxell Relano (jemeński UNICEF).

Wojna w Jemenie

Jak podaje AFP, wojna w Jemenie trwa od 2015 roku. Śmierć poniosło już ponad 10 tys. osób. Konflikt wybuchł, gdy szyiccy rebelianci Huti (wspierani przez Iran) przejęli stolicę Jemenu Sanny. Jest to zarazem jeden z największych kryzysów humanitarnych w historii.

ZOBACZ TEŻ: Wybuchła epidemia Eboli w Afryce. Przypadki zachorowań w Ameryce i Europie

Przeczytaj więcej
Komentarze