Zięba do prokuratury. Odpowie za "odrąbywanie lekarskich łbów"?

Wojciech Kozicki
07.11.2018  14:26
Jerzy Zięba i kontrowersyjne teorie medyczne
Jerzy Zięba i kontrowersyjne teorie medyczne Fot: Facebook.com

Jerzy Zięba i jego kontrowersyjne wypowiedzi nie przeszły bez echa. Wielkopolska Izba Lekarska złożyła donos. Kontrowersyjny propagator naturoterapii i medycyny niekonwencjonalnej miał naruszyć dobro środowiska lekarskiego. Rzecznik Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Katarzyna Strzałkowska jego wypowiedź uznała za groźby karalne.

Jak podaje „Głos Wielkopolski”, do prokuratury trafiło zawiadomienia w sprawie postu Jerzego Zięby. Chodzi o sprawę 14-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w szpitalu w Poznaniu. Była zarażona pneumokokami, a nie otrzymała szczepień. Zięba, nazwany przez media „znachorem”, skomentował sprawę w mediach społecznościowych.

Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby zawierające bezużyteczną substancję jaką są ich g*wniane, bezlitosne "lekarskie" mózgi z licencją na zabijanie – napisał na Facebooku Zięba.

Jak podaje radiozet.pl, na żądanie rodziców podano dziecku witaminę C. Mieli także kwestionować sposób szpitalnego leczenia. Zdaniem Zięby, lekarze powinni podać dziewczynce askorbinian sodu i nazwał ich „bezlitosnymi skur*ysynami”.

ZOBACZ TEŻ: Odra w Polsce, już 1000 osób pod nadzorem epidemiologicznym. Zięba twierdzi, że to spisek

Jerzy Zięba i epidemia odry w Polsce:

Jerzy Zięba odpowiada na zawiadomienie do prokuratury:

Jerzy Zięba
Jerzy Zięba Fot: Facebook.com
Przeczytaj więcej
Komentarze