Jest wyrok w sprawie znanego DJ-a. Polski muzyk trafi za kratki

Magdalena Kulej
05.09.2018  12:21
Jest wyrok w sprawie znanego DJ-a. Polski muzyk trafi za kratki
Jest wyrok w sprawie znanego DJ-a. Polski muzyk trafi za kratki Fot: facebook.com/TomSwoon

Pod wpływem alkoholu doprowadził do śmierci mężczyzny. 

Dorian T., polski DJ występujący pod pseudonimem Tom Swoon, został skazany na karę 4 lat i 8 miesięcy więzienia. Taką karę wymierzył mu Sąd Rejonowy w Goleniowie  – donosi Radio Szczecin.

Chodzi o spowodowanie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku niedaleko Klinisk Wielkich, w połowie drogi między Goleniowem a Szczecinem.

Będący pod wpływem alkoholu muzyk wjechał wówczas w tył innego samochodu. Zabił męża i ojca trojga dzieci.

ZOBACZ TEŻ: DJ Tom Swoon spowodował śmiertelny wypadek

Prokurator żądał dla Doriana T. 7 lat pozbawienia wolności. Oskarżony chciał dobrowolnie poddać się karze, ale jego obrońcy zaproponowali 4,5 roku.

Dorian T. opublikował w czerwcu list z przeprosinami kierowanymi w stronę rodziny ofiary oraz swoich fanów i poinformował o wycofaniu się z branży muzycznej. Przeprosił raz jeszcze - podczas rozprawy.

Nie pamiętam całego zajścia, chwili wypadku, ani nawet tego, że wsiadałem tej nocy do samochodu. Pierwsza rzecz, którą kojarzę, to kiedy już miałem kajdanki na rękach i czyjś głos mówiący mi: coś ty narobił, człowieka zabiłeś. Chciałem po prostu z całego serca panią przeprosić - mówił Dorian T. (radioszczecin.pl)

Ostatecznie Sąd skazał go na 4 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności.  DJ ma też zapłacić 280 tysięcy złotych rodzinie ofiary wypadku i już nigdy nie usiądzie za kierownicą. Wyrok jest nieprawomocny.

Przeczytaj więcej
Komentarze