Jezus z anteną na głowie. Proboszcz zlecił, ale nic o tym nie wie

Magdalena Kulej
23.04.2018  10:05
36-metrowa figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie
36-metrowa figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie Fot: Tomasz Kawka/East News

To się w głowie nie mieści.

36-metrowa figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie wciąż intryguje. Okazuje się, że to nie tylko miejsce kultu religijnego. Pomnik jest też olbrzymią wieżą nadawczą. 

Jak ujawnia Fakt24, w 3-metrowej pozłacanej koronie Jezusa ukryto aparaturę do komercyjnego nadawania sygnału internetowego. Jej montaż miał zlecić proboszcz parafii w Świebodzinie. Ten jednak zaprzeczył w rozmowie z dziennikarzami, by o antenach cokolwiek wiedział.

Jego relacja nie pokrywa się z informacjami przekazanymi przez dostawcę internetu, a zarazem właściciela anten. Jego zdaniem proboszcz chciał mieć internet do zabezpieczenia monitoringu na terenie parafiiKoronę Jezusa jako miejsce obserwacji wybrał więc idealnie.

Samo miejsce jest w tej okolicy najlepszym punktem ze względu na wysokość, co daje ogromny zasięg – wyjaśnił specjalista. (fakt.pl)

W rzeczywistości Jezus nie przesyła sygnału tylko do parafii, ale też do innych klientów. Szczegółów umowy jednak nie skomentowano. Sami mieszkańcy mają co do "cybernetycznego Jezusa" przeróżne opinie.

Tam nie ma anten, bezbożniku! Wstydź się! – zareagowała starsza mieszkanka Świebodzina na pytanie o anteny. (fakt.pl)

No jak są, to pewnie proboszcz ma coś z tego, utrzymanie tak wielkiej figury kosztuje majątek – powiedział pan Jan, który wcześniej anten nie zauważył. (fakt.pl)

W tej sprawie dziennikarze skontaktowali się z parafią. Ta kwestii wynajmu głowy Jezusa nie skomentowała, a jedynie odesłała zainteresowanych do proboszcza. Rozmówca wkrótce jednak oddzwonił i wytłumaczył szybko, że nic o Jezusie przewodzącym internet nie wie.

ZOBACZ TAKŻE: Jezus objawił się na placku. Ludzie wierzą w cud

EN_01303368_0005 (1)
EN_01303368_0005 (1) Fot: Tomasz Kawka/East News
Zagłosuj

Co sądzisz o Jezusie przewodzącym internet?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze