„Joga to zdrada Chrystusa”. Polski ksiądz ma dla parafian nowe instrukcje

Magdalena Kulej
29.06.2018  12:43
„Joga to zdrada Chrystusa”. Polski ksiądz ma dla parafian nowe instrukcje
„Joga to zdrada Chrystusa”. Polski ksiądz ma dla parafian nowe instrukcje Fot: shutterstock.com, facebook.com / AteizmtoPrzyszlosc

Postanowił raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Joga to zło – tak twierdzi proboszcz parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Szczecinie. Jego ogłoszenie parafialne wywołało w sieci prawdziwą burzę.

Wierni dowiedzieli się m.in., że joga wywodzi się z pogaństwa i może doprowadzić do obłędu, a nawet nawiedzenia demonicznego. Ks. proboszcz Emanuel Lose ostrzega, że uprawianie jogi to też zdrada Chrystusa i grzech ciężki.

Joga a religia. Czy uprawianie jogi to grzech?  

Jak donosi portal gs24.pl, zdaniem proboszcza odezwa, którą wywiesił w kościele, jest niczym innym jak tylko odpowiedzią na liczne pytania wiernych.  W ten sposób chciał rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ludzie są nieświadomi tego. Podałem, z jakich źródeł czerpałem te informacje, więc każdy może sobie do nich sięgnąć - powiedział proboszcz w rozmowie z mediami. (gs24.pl)

Proboszcz w swojej 10-punktowej odezwie do wiernych opierał się na teoriach teologów i kulturoznawców. Jeden z nich, ks. Sławomir Kostrzewa, zasłynął już wcześniej jako przeciwnik „demonicznych rozrywek” takich jak: klocki LEGO, "Włatcy Móch", „Hello Kitty” i kucyki Pony.

Czy joga jest zdrowa? 

Księża ostrzegają, ale z obawami o zdrowie duchowe wiernych nie zgadzają się osoby na co dzień związane z jogą.

Osoby, które miały takie wątpliwości, pojawiały się wiele lat temu, dziś już raczej się ich nie spotyka. (…) W obecnych czasach ludzie opierają się raczej na naukowych badaniach i własnym doświadczeniu w ćwiczeniu jogi. Wiedzą jak ona pomaga, jak wpływa na ciało, samopoczucie. To narzędzie, które pomaga żyć ludziom lepiej na tym świecie zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym - mówi Ewa Lichtarowicz ze Szkoły Jogi Klasycznej w Szczecinie. (gs24.pl)

Ludzie sami mówią, że się lepiej czują po ćwiczeniach. Korzystają na tym ich kręgosłupy, stawy itd., nie wiem, w jaki sposób miałoby to być w konflikcie z Chrystusem – dodaje. (gs24.pl)

Zagłosuj

Czy zgadzasz się, że joga to zdrada Chrystusa?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze