Autobus z dziećmi spadł w przepaść. "Woda porwała je do Morza Martwego" [WIDEO]

Wojciech Kozicki
26.10.2018  11:46
Jordania autobus z dziećmi wypadek
Jordania autobus z dziećmi wypadek Fot: Twitter.com

Tragiczny wypadek w Jordanii. Autobus, którym jechali nauczyciele i 40 dzieci (w większości poniżej 14 roku życia) spadł ze skarpy w rejonie Wadi Zarqa Ma'in. Jest wiele osób rannych. Podano, że są ofiary śmiertelne.

Autobus spadł ze skarpy wąwozu. Prawdopodobnie został zmyty przez powódź. W rejonie Morza Martwego od kilku dni pada deszcz i grad, wieje bardzo silny wiatr. Nie wiadomo, dlaczego autobus w takich warunkach pogodowych znalazł się w niebezpiecznym zalanym terenie nad urwiskiem.

Woda zmyła dzieci na ok. 5 kilometrów. Niektóre znalazły się aż w Morzu Martwym – powiedział szef lokalnej policji Farid al Sharaa w jordańskiej telewizji.

Akcja ratunkowa - wiele dzieci nie żyje

Jak podaje en.royanews.tv, trwa akcja ratunkowa. Jak na razie potwierdzono 34 osoby ranne i 18 ofiar śmiertelnych. Służby ratunkowe zwracają uwagę, że bilans ofiar zapewne wzrośnie. Niektóre dzieci nadal pozostają zaginione, a nurkowIe przeczesują zalany obszar.

Jak podaje independent.co.uk, na miejscu są także żołnierze, wysłano helikoptery. Pojawił się także premier Omar Razzaz, a król Abdullah II odwołał podróż do Wielkiej Brytanii. Chęć pomocy wyraził także Izrael.

ZOBACZ TEŻ: Atak lotniczy na autobus z dziećmi

Przeczytaj więcej
Komentarze