Już prawie 900 ofiar śmiertelnych po tsunami w Indonezji. Dramatyczne nagrania w sieci

Magdalena Kulej
01.10.2018  11:30
tsunami indonezja
tsunami indonezja Fot: AP/Associated Press/East News

Zagrożenie kolejnym tsunami wciąż istnieje. 

Rośnie tragiczny bilans po trzęsieniu ziemi i tsunami w Indonezji. W wyniku kataklizmu śmierć poniosły już 844 osoby, ponad 17 tysięcy straciło dach nad głową – donosi agencja Reuters.

W poniedziałek władze ogłosiły, że z powodu ryzyka epidemii ofiary zostaną pochowane w masowych grobach. Jednocześnie ostrzegają, że ofiar będzie znacznie więcej, bo wiele regionów wciąż jest odciętych od świata, a dziesiątki osób są prawdopodobnie wciąż uwięzione pod gruzami. Niestety zagrożenie tsunami wciąż istnieje.

ZOBACZ TEŻ: Tajfun Trami spustoszył Japonię

Tsunami i trzęsienie ziemi w Indonezji

Przypomnijmy, że do silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,5 stopnia w skali Richtera i tsunami doszło w piątek 28 września na indonezyjskiej wyspie Celebes. Wysokie na nawet 6 metrów fale zebrały śmiertelne żniwo wzdłuż liczącego 300 km odcinka wybrzeża.

Najbardziej ucierpiało 350-tysięczne miasto Palu, które wciąż znajduje się pod wodą. Podczas trzęsienia znajdowało się tam 71 cudzoziemców. Większość z nich ewakuowano, nie jest natomiast znany los trójki Francuzów, Malezyjczyka i mieszkańca Korei Południowej.

W związku ze znikomymi ostrzeżeniami przed zagrożeniem fala krytyki wylała się na indonezyjską agencję meteorologii i geofizyki. Jak podaje CNN, agencja wydała ostrzeżenie przed tsunami zaraz po trzęsieniu ziemi, ale zostało ono wycofane po 34 minutach.

Przeczytaj więcej
Komentarze