Uczniowie katolickiej szkoły oskarżeni o zbiorowe gwałty. Do sieci trafiły nagrania

Magdalena Kulej
21.11.2018  16:29
Uczniowie katolickiej szkoły oskarżeni o zbiorowe gwałty. Do sieci trafiły nagrania
Uczniowie katolickiej szkoły oskarżeni o zbiorowe gwałty. Do sieci trafiły nagrania Fot: shutterstock.com

Kanadyjska policja prowadzi dochodzenie w sprawie sześciu uczniów elitarnej katolickiej szkoły w Toronto. Chłopcy zostali oskarżeni o napaść na tle seksualnym, a także o napaść na tle seksualnym z użyciem broni. Żaden z nich nie był pełnoletni - donosi kanadyjski City News.

Sprawa ujrzała światło dzienne, gdy w sieci opublikowano filmy, które według policji spełniają definicję pornografii dziecięcej. W związku ze sprawą zatrzymano 6 chłopców w wieku 14-15 lat, ale władze placówki St. Michael's College School wydaliły 8 uczniów, kolejny jest zawieszony.

W zeszłym tygodniu policja poinformowała, że badane są co najmniej 4 nagrania. Na jednym z nich widać półnagiego chłopca w szatni, który prawdopodobnie jest gwałcony kijem od miotły. We wtorek na policję dostarczono anonimowo kolejne 2 filmy. 

Dominic Sinopoli z policji w Toronto jest przekonany, że takich nagrań i ofiar jest więcej. Jak dodaje, w związku ze sprawą prowadzone jest też dochodzenie, które ma wyjaśnić, czy szkoła „wywiązała się z obowiązku zgłoszenia incydentu policji”. Choć dyrekcja St. Michael's College School zapowiedziała wszczęcie własnego śledztwa w sprawie, zdaniem wielu zareagowała zbyt późno – dopiero wówczas, gdy sprawę nagłośniły media.

ZOBACZ TEŻ: 

Przeczytaj więcej
Komentarze