Wielki pyton połknął jego kapcia. Odzyskał go w makabryczny sposób [WIDEO]

Wojciech Kozicki
28.03.2018  10:57
Wielki wąż pyton w domu
Wielki wąż pyton w domu Fot: Facebook.com/HerpVet

Gad pożałował swojego apetytu.

Wąż może połknąć wielkie ofiary, a nawet zaatakować człowieka. Jednak dwumetrowy pyton z Haigslea w australijskim stanie Queensland połasił się na coś znacznie mniejszego. Jak podaje ABC.net.au, zjadł kapcia. Zapewne nie spodziewał się jak wiele będzie go kosztowała ta przekąska.

Łowca węży Norman Hill zastanawiał się, gdzie znajdowało się jego domowe obuwie. Był pewien, że zostawił je obok łóżka przed snem 21 marca. Początkowo podejrzewał oposy. Nie wiedział jeszcze z jaką bestią przyjdzie mu się zmierzyć.

Hillowi najwidoczniej bardzo zależało na kapciu, bo do poszukiwań zaangażował całą rodzinę. Po kilku dniach zauważyli, że w salonie leżał pyton rombowy (zwany także dywanowym). Miał na ciele wybrzuszenie o znajomym kształcie.  

Hill powiedział w wywiadzie dla ABC.net.au, że przyłożył wężowi drugi kapeć do brzucha, by porównać jego rozmiar. Przez skórę wyczuł także podeszwę.

Pyton połknął kapcia. Konieczna była operacja, by go usunąć - napisało UpdateEm.

Operacja u weterynarza

Wąż trafił do kliniki weterynaryjnej HerpVet w Mount Ommaney. Wykonano zdjęcie rentgenowskie i kapeć się znalazł. Zdecydowano, że dusiciel zostanie zoperowany. Obuwie nie zostałoby strawione i wąż zdechłby z powodu problemów z pobieraniem pokarmu, wrzodów i infekcji. Przeprowadzono godzinną operację.

Pytona znieczulono i wykonano nacięcie o długości ok. 18 centymetrów. Przeżył, a Hill odzyskał kapeć. Gad po rehabilitacji wróci na wolność.

Prawdopodobnie połknął kapeć, bo pomylił go z niewielkim zwierzęciem. Mógł skusić go zapach jeśli coś wcześniej na niego nasikało.

Pyton szybko obudził się po zabiegu. Otrzymał środki przeciwzapalne, przeciwbólowe i antybiotyki – powiedział doktor Josh Llinas. (ABC.net.au)

W sieci opublikowano wideo z operacji. To materiał dla osób o mocnych nerwach. Widać na nim moment wyjęcia kapcia z przewodu pokarmowego gada.

ZOBACZ TEŻ: Znalazł w domu wielkiego węża. Pyton ukrył się w nietypowym miejscu

Operacja wielkiego węża:

Zagłosuj

Czy trzymasz w domu niebezpiecznego węża?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze