Duchowny atakuje ofiary księży pedofilów. "Powinny się wstydzić"

Wojciech Kozicki
03.09.2018  11:45
Sergio Obeso Rivera pedofilia w Kościele
Sergio Obeso Rivera pedofilia w Kościele Fot: Facebook.com

Opublikowano raport o pedofilii w Kościele, setki oskarżonych. Kardynał atakuje jednak ofiary molestowania.

Meksyk, Xalapa. Kardynał Sergio Obeso Rivera odniósł się do afer pedofilskich w Kościele. Jak podaje cruxnow.com, jego zdaniem ofiary molestowania oskarżające duchownych powinni się wstydzić. O sprawie pisze też lifesitenews.com.

Zajmijcie się sobą, nie jesteście święci - apeluje Rivera. (cruxnow.com)

Jego zdaniem osoby posądzające duchownych o molestowanie powinny być ostrożne. Mają „długie ogony, na które łatwo nadepnąć”. Przyznał jednak, że z pewnością część oskarżonych duchownych jest winna, przez co czuje się źle.

ZOBACZ TEŻ: Biskup idzie na emeryturę. Dostał dom za miliony

Afera pedofiliska w Meksyku

Jak przypomina cruxnow.com, z Meksyku pochodził ojciec Marcial Maciel Degollado (Legionaries of Christ). Oskarżono go o molestowanie seksualne młodych mężczyzn. Po jego śmierci ujawniono, że był w związku z dwoma kobietami i miał przynajmniej jedno dziecko.

Sergio Obeso Rivera otrzymał święcenia kapłańskie w październiku 1954 roku. W 2018 roku papież Franciszek mianował go kardynałem. Ukończył 80. rok życia. Wcześniej był biskupem koadiutorem archidiecezji.

Pedofilia w Kościele

W 2018 roku na jaw wychodzą kolejne skandale seksualne, w których brali udział duchowni. Sąd Najwyższy w Pensylwanii po 2 latach śledztwa opublikował raport na temat przypadków pedofilii. Okazuje się, że tylko w tym stanie przestępstw seksualnych dopuściło się ponad 300 księży, a ich ofiarą padło ponad 1000 dzieci. Winni nie zostaną jednak ukarani.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz pedofil skazany. Nie pójdzie do więzienia

Zagłosuj

Jak często chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze