Jego tatuaże wyglądają jak zdjęcia. Aż trudno uwierzyć, że to nie fotomontaż

Mateusz Patyk
25.01.2018  13:43
Karol Rybakowski Ink-Ognito Tattoo
Karol Rybakowski Ink-Ognito Tattoo Fot: @karolrybakowski / Instagram.com

Zdaniem niektórych jego prace są „zbyt realistyczne”, aby uznać je za prawdziwe.

Karol Rybakowski ma 30 lat i na co dzień tworzy w rybnickim studiu Ink-Ognito Tattoo. Jak podaje serwis odditycentral.com, w środowisku artystów tatuażu uznawany jest za jednego z najlepszych w tym fachu. Wystarczy tylko spojrzeć na jego portfolio, by zrozumieć dlaczego.

Ten absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie może pochwalić się hiperrealistycznymi, wręcz fotograficznymi jeżeli chodzi o odwzorowanie detali portretami naniesionymi na ludzką skórę. Ale nie byłoby o nim tak głośno, gdyby nie pochwalił się swoimi dziełami cztery lata temu w mediach społecznościowych.

Zbyt piękne, by uwierzyć?

Nawet osoby zajmujące się tatuowaniem powątpiewały, by taki stopień realizmu był możliwy do osiągnięcia „na żywo”. Podejrzewano nawet, że jego prace są na prezentowanych zdjęciach przetworzone dzięki programowi graficznemu. Jednak najgorętsza dyskusja na temat talentu Karola Rybakowskiego została wywołana po opublikowaniu postu z tatuażem, na którym widniał Bradley Cooper jako Chris Kyle z filmu „Snajper” (2014).

Wśród słynnych postaci ze świata filmu i muzyki uwiecznionych na skórze klientów można rozpoznać m.in. Jacka Nicholsona z „Lśnienia”, Brada Pitta z „Wywiadu z wampirem”, Jamesa Hetfielda z zespołu Metallica, Roberta Downeya Jra jako Iron Man, Bena Afflecka jako Batmana, O.S.T.R., Kylo Rena czy Jimiego Hendrixa.

Obecnie wraz z 30-letnim artystą w studiu Ink-Ognito pracuje i tworzy legenda tatuażu Tomasz „Tofi” Torfiński. W akcji obydwu można spotkać na wielu krajowych i międzynarodowych imprezach związanych z tą formą sztuki wizualnej, jaką jest ozdabianie ciała wymyślnymi rysunkami.

Zobacz niesamowite prace Karola Rybakowskiego:

Przeczytaj więcej
Komentarze