Katastrofa autokaru w Hiszpanii. Filar dosłownie przebił autobus na pół

Magdalena Kulej
04.09.2018  15:21
alsa wypadek
alsa wypadek Fot: twitter.com/laprensamx

W wypadku zginęło co najmniej 5 osób.

Co najmniej 5 ofiar śmiertelnych i 16 rannych, w tym 5 osób w stanie krytycznym – to tragiczny bilans wypadku autobusu na północy Hiszpanii.

Jak podaje hiszpańska agencja informacyjna EFE, do katastrofy doszło w poniedziałek ok. godz. 13.40. Autokar jednego z największych hiszpańskich przewoźników, ALSA, pokonywał trasę Cudillero – Avilés – Gijón.

To właśnie w połowie drogi wydarzyła się tragedia. Autokar dosłownie wbił się w filar remontowanego wiaduktu. 4 pasażerów zginęło na miejscu, kolejny zmarł w szpitalu. Wśród 16 rannych, 5 trafiło do szpitala w stanie krytycznym.

Z niepokojem śledzę wiadomości w sprawie wypadku w Avilés. (…) Solidaryzuję się z poszkodowanymi i ich rodzinami, a rannym życzę szybkiego powrotu do zdrowia – napisał na twitterze premier Hiszpanii Pedro Sánchez.

ZOBACZ TEŻ: Poważny wypadek FlixBusa na autostradzie. Są ciężko ranni 

Ciężko ranny jest też 40-letni kierowca. Zgodnie z oświadczeniem przewoźnika, kierowca to uznany pracownik firmy ALSA, który niedawno przeszedł pozytywnie wszystkie badania. Z kolei autokar – wszystkie niezbędne kontrole.

Wypadek autobusu w Avilés to największa katastrofa tego typu od marca 2016 roku. Wówczas w Katalonii zginęło 13 podróżujących studentów przebywających w Hiszpanii na wymianie zagranicznej Erasmus.

ZOBACZ TEŻ: Autobus staranował samochody na autostradzie

Przeczytaj więcej
Komentarze