Katastrofa kolejowa. Zawalił się most, pociąg wpadł do rzeki [WIDEO]

Wojciech Kozicki
24.09.2018  11:35
Wypadek pociągu. Katastrofa kolejowa w USA.
Wypadek pociągu. Katastrofa kolejowa w USA. Fot: Facebook.com/Sioux County Sheriff

Ustalono, co mogło być przyczyną wypadku.

USA. Katastrofa w pobliżu Alton. 23 września w godzinach porannych zawalił się most kolejowy, gdy wjechał na niego pociąg towarowy. Wagony pełne piasku i oleju sojowego wylądowały w rzece (Floyd River). Nikt nie zginął, ani nie został ranny. Straty finansowe są jednak ogromne.

ZOBACZ TEŻ: Wszy w PKP Intercity. Musiała interweniować policja

Wypadek pociągu

Cały skład Union Pacific liczył 100 wagonów. 20 wpadło do rzeki. Nie dojechały do celu, czyli North Platte w Nebrasce. Jak podaje nytimes.com, nie doszło do wycieku szkodliwych substancji do rzeki.

Konduktor zawiadomił o wypadku ok. godziny 4 rano.  Było jeszcze ciemno, więc nie był za bardzo świadomy, co się wydarzyło. Skalę zniszczeń mogliśmy ocenić dopiero po wschodzie słońca – powiedział Nate Huizenga z  Sioux County Emergency Management. (radioiowa.com)

Zablokowaliśmy drogi prowadzące do zawalonego mostu. Nie chodzi jedynie o bezpieczeństwo. Nie chcemy gapiów, a tych na pewno byłoby sporo. To małe miasteczko, rzadko zdarzają takie widoki jak katastrofa kolejowa – powiedział szef miejscowej straży pożarnej Quentin Van Es. (radioiowa.com)

Biuro szeryfa hrabstwa Sioux (The Sioux County Sheriff's Department) udostępniło wideo z drona. Pokazuje ono skalę katastrofy. Rzecznik Union Pacific Raquel Espinoza oświadczył, że przyczyniły się do niej ostatnie powodzie. „Sprzątanie” może potrwać kilka tygodni.

ZOBACZ TEŻ: Zderzenie pociągu z samochodem. WIDEO z wypadku

Zagłosuj

Czy byłeś kiedyś świadkiem wypadku samochodowego?

Liczba głosów:

Wypadek pociągu w USA - zawalił się most kolejowy:

Przeczytaj więcej
Komentarze