Rozbił się samolot. WIDEO nagrane przez pasażera

Wojciech Kozicki
19.07.2018  09:33
afryka rpa samolot katastrofa wypadek Convair 340
afryka rpa samolot katastrofa wypadek Convair 340 Fot: Facebook.com/Aviapics4u, Airline Secrets Exposed

Ostatni lot. Silnik stanął w ogniu.

Samolot i tragiczna awaria, katastrofa lotnicza w Afryce. Samolot lecący z Wonderboom rozbił się w RPA w okolicach Pretorii 10 lipca. W internecie opublikowano wideo z katastrofy. Jest wyjątkowo szokujące, bo zostało nagrane przez jednego z pasażerów. Kamera pracowała nawet w momencie, gdy samolot uderzył o ziemię. 

Awaria samolotu

Na nagraniu widać nisko lecący samolot. Mężczyzna nagrywał widoki za oknem. Nagle silnik stanął w płomieniach. Po chwili maszyna zderzyła się z ziemią. Zapadła ciemność i w materiale słychać nawołujących się pasażerów, którzy przeżyli.

ZOBACZ TEŻ: Awaryjne lądowanie samolotu z powodu toalety

Dlaczego tak nami trzęsie? Powinni wyłączyć silnik, bo nie wylądujemy –zaczęła panikować towarzyszka mężczyzny nagrywającego całą sytuację. (dailymail.co.uk)

W samolocie podróżowało 21 pasażerów. W katastrofie zginęły 2 osoby: inżynier lotnictwa Chris Barnarda i anonimowy rolnik. Za sterami siedziało 2 australijskich pilotów. Zostali ciężko ranni i walczą o życie w szpitalu. Autor nagrania przeżył.

Ostatni lot

Jak podaje thetimes.co.uk, było to luksusowe safari. Maszyna to zabytkowy samolot Convair 340 z 1954 roku. Została wyremontowana i wkrótce miała trafić do muzeum lotnictwa w Holandii. Sprawę bada Urząd Lotnictwa Cywilnego w RPA.

ZOBACZ TEŻ: Awantura w samolocie. Żydzi nie chcieli patrzeć na kobiety

Zagłosuj

Czy boisz się latać?

Liczba głosów:

Katastrofa samolotu - film:

Przeczytaj więcej
Komentarze