Katolicka odpowiedź na "Pokemon GO". Trzeba zebrać wszystkich świętych

Wojciech Kozicki
25.10.2018  10:40
„Follow JC GO” zamiast "Pokemon GO"? Kościół stawia na rozrywkę i gry na telefony
„Follow JC GO” zamiast "Pokemon GO"? Kościół stawia na rozrywkę i gry na telefony Fot: Youtube.com/El Detective Mike

Gra „Pokemon GO” nie była dla was ze względów religijnych? „Priest Simulator” (polskie studio Delirma) to dla was za wiele? Teraz pojawiła się darmowa gra religijna dla chrześcijan na iOS i Androida – „Follow JC GO”, czyli „złap wszystkich świętych”. Błogosławieństwo dał jej sam papież Franciszek.

Fundación Ramón Pané oferuje rozrywkę osobom, których interesują Światowe Dni Młodzieży 2019. Jest to katolicka aplikacja mobilna zrobiona na zlecenie Watykanu i odpowiedź na "Pokemon GO".

„Follow JC GO” - święci zamiast Pokemonów

Nowa gra na smartfony nazywa się „Follow JC GO”. Nie pojawią się w niej popularne pokemony jak np. Pikachu. Trzeba zebrać Drużynę Ewangelizatorów.

Papież Franciszek nie jest osobą znającą świetnie nowe technologie. Rozumie on jednak, co chcieliśmy osiągnąć tą grą. Naszym celem jest połączenie ewangelizacji z technologią. Kościół nigdy wcześniej nie był zaangażowany w taki projekt. Ta katolicka aplikacja to niezwykle zaawansowana technologia – powiedział Ricardo Grzona z Fundación Ramón Pané. (time.pl)

Zasady gry na smartfony

Jak podaje time.pl, w grze trzeba zbierać świętych do swojej drużyny. Zamiast walk konieczna jest znajomość Biblii, by odpowiedzieć na „pytania rekrutacyjne”. Tak jak w przypadku „Pokemon GO”, również trzeba będzie ruszyć się z domu.

Jak awansować w grze, poprawić statystyki i zdobyć lepszy ranking? Trzeba się modlić ze swoimi świętymi i ich karmić. Konieczne jest również zarabianie wirtualnej waluty. Będzie możną ją znaleźć na mapie lub zdobyć wpłacając darowizny na cele charytatywne. Oglądanie reklam również pozwoli zarabiać.

Czy graczom przypadnie do gustu „Follow JC GO”? Jan na razie na App Store ma ocenę 3,8.

ZOBACZ TEŻ: Uzależnienie od gier komputerowych jako choroba psychiczna

„Follow JC GO” zamiast "Pokemon GO":

„Follow JC GO” - gameplay:

Przeczytaj więcej
Komentarze