Dziecko wypadło z 10 piętra. Sąsiad złapał je w locie [WIDEO]

Wojciech Kozicki
27.09.2018  11:08
dziecko wypadło z okna
dziecko wypadło z okna Fot: Instagram.com/astanovka98

Zaryzykował własne życie, by uratować chłopca.

Kazachstan, Astan. W stolicy kraju doszło do wypadku. Jak podaje sputniknews.com, 7-letni chłopiec wypadł z okna mieszkania. Próbował jeszcze trzymać się parapetu. Na dole kilka osób rozciągnęło płachtę, by go uratować. To jednak mogłoby nie wystarczyć, upadek z 10 piętra byłby zapewne śmiertelny.

ZOBACZ TEŻ: Modelka wyskoczyła z okna, by uciec przed gwałcicielem. Została aresztowana

Dziecko wypadło z okna

Na Instagramie opublikowano nagranie, na którym widać jak dziecko odpada od parapetu. W tym momencie w oknie piętro niżej pojawił się sąsiad Artjom Karew. Złapał chłopca i uratował mu życie.

Został bohaterem, ale nie był na początku tego świadomy. Później wytłumaczono mu, że łapiąc chłopca, sam mógł skończyć martwy na dole. Miasto przyznało mu nagrodę finansową, ale 28-letni Karew przeznaczy ją na cele charytatywne.

Usłyszałem krzyki na ulicy, więc otworzyłem okno. Zobaczyłem spadającego chłopca, więc go złapałem - opowiadał Karew. (sputniknews.com)

Przyczyna wypadku

Okazało się, że znudzony chłopiec chciał po prostu „wyjść na spacer”. Rodziców nie był w domu, a drzwi zamknęli na klucz. Okno otworzył za pomocą noża.

Nic mu się nie stało, ale jego matka trafiła do szpitala. Straciła przytomność, gdy dowiedziała się, co się wydarzyło.

ZOBACZ TEŻ: Miasto chce integrować dzieci imigrantów. Meczety na placach zabaw

Przeczytaj więcej
Komentarze