"Cudowne lata" zniknęły z anteny przez Kevina? Tajemnica serialu ujawniona po latach

Magdalena Barszczak
31.01.2018  13:34
Kevin z "Cudownych lat" molestował koleżankę na planie?
Kevin z "Cudownych lat" molestował koleżankę na planie? Fot: Materiały prasowe

Na jaw wyszły szokujące doniesienia.

Historię dojrzewania Kevina Arnolda (Fred Savage) śledziły miliony widzów na całym świecie. 31 stycznia 1988 roku wyemitowano premierowy odcinek "Cudownych lat". Serial okazał się hitem, dlaczego więc nie zdecydowano się na kolejne sezony? 30 lat później fani dowiedzieli się o powodach zakończenia jego realizacji.

Okazuje się, że chodziło o pozwy dotyczące molestowania złożone przeciwko dwóm głównym aktorom produkcji. W 1993 roku wniosła je kostiumografka pracująca na planie serialu, Monique Long. Oskarżyła 16-letniego wówczas Freda Savage'a (serialowego Kevina Arnolda) i 20-letniego Jasona Herveya (Wayne Arnold). 

Twierdziła, że m.in. Savage molestował ją „fizycznie i słownie”. Prawnicy aktora udowodnili jednak, że kobieta mściła się za to, że rok wcześniej zwolniono ją z pracy.

Kulisy rezygnacji z kontynuowania "Cudownych lat" przybliżyła portalowi Yahoo aktorka, która wcieliła się w matkę Kevina. Alley Mills oświadczyła, że te wszystkie oskarżenia są wyssane z palca.

Kiedy kręciliśmy finał (szóstego sezonu - red.), nikt nie wiedział, czy "Cudowne lata" zostaną wznowione. Wszystko z powodu niedorzecznego pozwu przeciwko Fredowi Savage'owi, który jest najmilszym, najsłodszym, najmniej agresywnym człowiekiem, jaki chodził po tej Ziemi. Myślałam, że to jakiś żart - wspominała aktorka w rozmowie z Yahoo.

Cudowne lata

"Kevin był niewinny"

Aktorka miała za złe stacji ABC, że zamiast stawić czoło skandalowi, wyciszyła sprawę i zapłaciła Long za milczenie. Nie powinni tego robić, bo w ten sposób przyznali się do winy, a Fred nic nie zrobił - mówiła gwiazda.

To trochę podobne do tego, co się dzieje teraz. W te rzeczy mogą zostać wplątani niewinni ludzie. To bardzo niebezpieczne. W tamtym przypadku pomówienia były kompletnie nieprawdziwe - dodała Alley Mills. (yahoo.com)

"Cudowne lata" ukazują życie typowej amerykańskiej rodziny w latach 1968-1973 z punktu widzenia dojrzewającego Kevina. Serial emitowany był w latach 1988-1993 i 6. sezon był jego ostatnim. W sumie wyprodukowano 115 odcinków. Produkcję można było oglądać też w Polsce na TVP2, a następnie w Telewizji Puls, Polsacie, Comedy Central Family i TVP Seriale.

Cudowne lata
Cudowne lata Fot: Materiały prasowe
Fred Savage
Fred Savage Fot: twitter.com/@thefredsavage
Zagłosuj

Oglądałeś/aś "Cudowne lata"?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze