Kiedy ochłodzenie? Synoptycy mają dobrą i złą wiadomość

Magdalena Kulej
02.08.2018  16:23
Upał, kiedy ochłdozenie
Upał, kiedy ochłdozenie Fot: Justyna Rojek/ East News

Czy temperatury spadną poniżej 30 stopni?

Tropikalne upały nie odpuszczają. Ale żar dokucza nie tylko w Polsce. Rekordowe temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza odnotowano m.in. za kołem podbiegunowym. Wyjątkowo gorąco jest też w Niemczech czy Belgii, ale nawet Hiszpanie nie przywykli do widoku blisko 50 kresek na termometrach. A takie temperatury mają spotkać w piątek przebywających w andaluzyjskiej Sevilli.

ZOBACZ TEŻ: Ta aplikacja na upały bije rekordy popularności. Sprawdź, czy ciebie też chłodzi! 

Kiedy ochłodzenie?

Ci, którzy marzą o ochłodzeniu, mogą odetchnąć z ulgą. Apogeum upałów już za nami. Jak donoszą synoptycy TVN Meteo, w kolejnych dniach można spodziewać się stopniowego ochłodzenia. Już w niedzielę termometry we wschodniej części kraju wskażą poniżej 30 stopni.

A w poniedziałek będą takie miejsca i takie chwile, gdzie na termometrach będzie około 22-23 stopni Celsjusza – zapowiada prezenter pogody TVN Meteo, Tomasz Wasilewski. (tvnmeteo.tvn24.pl)

Ulgę odczujemy przede wszystkim wieczorami. Z początkiem przyszłego tygodnia w nocy termometry mogą wskazywać zaledwie 15-16 stopni. W ostatnich dniach temperatura sięgała wieczorami nawet 26 stopni. Co więcej, trzeba spodziewać się przelotnych opadów, a miejscami bardzo gwałtownych burz z gradem.

Ale owe ochłodzenie to tylko chwilowa przerwa od upałów. Żar ma wrócić jeszcze pod koniec tego samego tygodnia.

Zagłosuj

Jak radzisz sobie z upałem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze