Rekordowy mandat dla polskiego kierowcy ciężarówki. Kupiłby za to mieszkanie

Wojciech Kozicki
23.03.2018  09:43
Kierowca ciężarówki i mandat
Kierowca ciężarówki i mandat Fot: East News/Maciej Luczniewski/REPORTER

Policja nie miała litości za to, co zrobił.

Nie brakuje kierowców, którzy zastanawiają się jak oszukać tachograf rejestrujący czas pracy. Niektórzy decydują się na użycie magnesu. Jak podaje auto-swiat.pl, w Polsce kary za takie wykroczenie są niskie (mandat w wysokości 2 tys. zł oraz postępowanie wobec firmy). Polak w Danii przekonał się, że tam dla oszustów nie ma litości.

W południowo-wschodniej części półwyspu Jutlandzkiego policjanci postanowili rutynowo skontrolować samochód. Zwrócili uwagę, że Polak był poddenerwowany. Po chwili odkryli, że w czas pracy kierowcy w ciężarówce nie był prawidłowo rejestrowany. Mężczyzna oszukał tachograf magnesem neodymowym.

Kara dla kierowcy za oszustwo

Nie było sensu kręcić, oszust przyznał się do winy. Mandat będzie jednak znacznie wyższy niż w Polsce. Musi zapłacić 275 tys. duńskich koron, a więc ponad 150 tys. złotych. Nie miał takich pieniędzy, więc stróże prawa zatrzymali ciężarówkę z ładunkiem. Trafiła na policyjny parking.

Sprawa trafi do duńskiego sądu. Policja może domagać się odebrania Polakowi uprawnień do jeżdżenia samochodami na terenie Danii.

tachograf w ciężarówce kontrola
tachograf w ciężarówce kontrola Fot: East News/Piotr Kamionka/Reporter

ZOBACZ TEŻ: Kilkunastu imigrantów wyskakuje z polskiej ciężarówki

Zagłosuj

Czy popierasz tak wysoką karę dla polskiego kierowcy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze