Matka z dziećmi na pasach. Samochód się nie zatrzymał

Wojciech Kozicki
21.02.2018  11:58
Prawie zabiła dzieci na drodze
Prawie zabiła dzieci na drodze Fot: Policja.gov.pl

Cena za ostrą jazdę może być wysoka.

O włos od tragedii. 12 lutego na ul. Piłsudskiego w Płocku kobieta z dwójką dzieci przechodziła przez pasy. Mieli zielone światło. Jeden z pojazdów nie zamierzał jednak ustąpić im pierwszeństwa.

Przytomna reakcja kobiety pozwoliła na uniknięcie poważnego wypadku drogowego – poinformował asp. szt. Krzysztof Piasek. (policja.gov.pl)

Mazowiecka policja udostępniała nagranie wideo z autobusu komunikacji miejskiej, na którym widać incydent. Kobieta zatrzymała się w ostatniej chwili i przytrzymała dzieci. Tuż przed nimi przemknął rozpędzony volkswagen new beetle.

przejście dla pieszych w Płocku
przejście dla pieszych w Płocku Fot: mazowiecka.policja.gov.pl

Kara za ostrą jazdę

Film przekazano płockim policjantom i rozpoczęli dochodzenie. Ustalono, że pojazdem kierowała 21-letnia mieszkanka powiatu płońskiego. Na Komendzie Miejskiej Policji w Płocku usłyszała zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i rażącego lekceważenie przepisów ruchu drogowego. Zatrzymano jej prawo jazdy.

To nie koniec jej kłopotów. Sprawa trafi do Sądu Rejonowego w Płocku i Sekcji ds. Wykroczeń. Kobieta może otrzymać grzywnę do 5 tys. złotych. Z prawkiem może pożegnać się nawet na 3 lata.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

O włos od tragedii na drodze:

Zagłosuj

Czy kiedykolwiek doprowadziłeś do wypadku drogowego?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze