Koniec z obrączkami. Młode pary przekłuwają sobie palce na znak miłości

Magdalena Kulej
12.03.2018  17:33
Kolczyk zamiast obrączki
Kolczyk zamiast obrączki Fot: nstagram.com / kanaitaya, kimrirosaluna

Nowy trend nie podoba się lekarzom.

Wybór obrączek ślubnych to nie taka prosta sprawa. To dlatego zakochani na całym świecie oszaleli na punkcie nowego trendu.

Jak podaje portal ladbible.com, zamiast godzinami przeglądać katalogi z pierścionkami, na symbol wiecznej miłości wybierają… piercing. Ten nowy trend to w zasadzie kolczyk. W tym jednak przypadku młode pary nie przekłuwają sobie uszu, a palce.

Tak nowocześni narzeczeni mają do wyboru szereg modeli: od minimalistycznych kulek po kolczyki zdobione diamentami. Najważniejsze, by były jednakowe.

Niezdrowa moda

Młode pary poddają się temu niezwykle romantycznemu zabiegowi wspólnie. Piercer umieszcza część kolczyka pod skórą, drugą na jej powierzchni.

Choć sam proces „zaobrączkowania” nie jest bolesny, długotrwałe noszenie kolczyka może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Lekarze nie są przekonani do nowego formatu tradycyjnej obrączki i przestrzegają młodych, by nie dali się zwariować modzie.

Dłonie są wyjątkowo podatne na kontakt z zarazkami. Nawet mycie rąk może podrażnić ranę, spowolnić gojenie i nieść ze sobą ryzyko powikłań zdrowotnych.

Zobacz nowy trend w ujęciu internautów: 

Przeczytaj więcej
Komentarze