Stawiają kolejne parkomaty pod Lidlem. Sklep tłumaczy

Magdalena Kulej
21.11.2018  15:20
lidl parkomat parking płatny
lidl parkomat parking płatny Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Przybywa płatnych parkingów pod sklepani Lidl. Internauci pytają - po co, sklep odpowiada.

Parkomaty stoją już przed Lidlem m.in. w Łodzi i Częstochowie, teraz kolejne pojawiły się w Warszawie – donosi „Wirtualna Polska”. Jeden z nich stanął przed Lidlem przy Placu Szembeka na Grochowie.

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co robi parkometr pod Lidlem przy pl. Szembeka poza tym, że stoi? – pyta internauta na Facebooku i publikuje zdjęcie opakowanego jeszcze w karton urządzenia.

screenshot-www.facebook.com-2018.11.21-15-04-03

Na pytanie internauty odpowiada Lidl, tłumacząc, że wprowadzane stopniowo opłaty za parkowanie są spowodowane licznymi skargami klientów, którzy nierzadko nie mogą zaparkować przed sklepem, bo miejsca postojowe są zajmowane przez kierowców wykorzystujących Lidla jako darmowy parking.

Z założenia zawsze co najmniej jedna godzina na naszym parkingu jest za darmo. Sklep jest tak skonstruowany, że kompleksowe zakupy można w nim zrobić w 20 minut – powiedziała w rozmowie z WP.pl Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidla. (wp.pl)

Na niektórych sklepowych parkingach klientów zaskoczyć mogą również kontrolerzy. Nowe zasady postoju na sklepowych parkingach nie obowiązują wszędzie, ale co jakiś czas są wprowadzane w kolejnych punktach. Podobne rozwiązanie w części swoich sklepów wprowadziła też Biedronka.

ZOBACZ TEŻ:

Zagłosuj

Czy Lidl słusznie wprowadził opłaty za parking?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze