Kolejne płatne parkingi pod Lidlem. Kontrolerów też przybywa

Magdalena Kulej
19.09.2018  10:15
lidl parking
lidl parking Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Parkomaty nie wszystkich ucieszyły.

Płatnych parkingów pod Lidlem będzie coraz więcej - donosi „Wirtualna Polska”. Dyskonty już od jakiegoś czasu stawiają przy wjazdach parkomaty. Pomysł kontrowersyjny, bo klienci nie zawsze je zauważają. A wtedy muszą liczyć się z karą finansową.

ZOBACZ TEŻ: Płatny parking pod Biedronką? "Szlag mnie trafił!"

Nowe zasady postoju dotyczą głównie tych sklepów, pod którymi miejsca parkingowe były najczęściej pozajmowane. Ma to być spowodowane licznymi skargami klientów, którzy nie mogli zaparkować przed sklepem przez kierowców wykorzystujących Lidla jako darmowe miejsce postojowe.

Parkowanie przed Lidlem jest zwykle bezpłatne przez 1-1,5 godziny. Za dłuższy postój naliczana jest opłata (ok. 3 zł za każdą kolejną godzinę). Jeśli jednak klient pozostawił samochód na parkingu przez 15 minut, ale nie pobrał biletu, znajdzie za wycieraczką wezwanie do zapłaty 95 zł.

Lidl - parkomaty i kontrolerzy

Parkomaty znajdują się m.in. przy kilku sklepach na Śląsku, we Wrocławiu, w Łodzi i w Warszawie. W niektórych miejscach sieć Lidl podeszła do sprawy jeszcze poważniej.

Częstochowska „Wyborcza” informuje, że na parkingu sklepu przy al. Jana Pawła II pracuje kontroler, który sprawdza, czy za szybą znajduje się bilecik. Jeśli go nie znajdzie, wystawia dodatkową opłatę.

Zagłosuj

Czy Lidl słusznie wprowadził opłaty za parking?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze