Kolejne zatrucia w Green Caffe Nero. Lokale wycofują produkty

Magdalena Kulej
06.06.2018  10:31
Kolejne zatrucia w Green Caffe Nero. Lokale wycofują produkty
Kolejne zatrucia w Green Caffe Nero. Lokale wycofują produkty Fot: Grzegorz Krzyzewski/East News

Sieć kawiarni próbuje odbudować wizerunek po licznych zatruciach klientów. 

Mazowiecka Inspekcja Sanitarna poinformowała, że wzrosła liczba zachorowań na salmonellozę wśród klientów Green Caffe Nero w Warszawie i Krakowie.

Przypomnijmy, że w trakcie długiego weekendu czerwcowego zgłoszono 18 przypadków zatrucia pokarmowego po zjedzeniu ciast w popularnej sieci kawiarni, z czego aż 15 osób trafiło do szpitala. We wtorek liczba osób, u których stwierdzono salmonellozę wzrosła do 31. Jak donosi TVN Warszawa, 17 z nich - w tym dwoje dzieci - wciąż przebywa w szpitalu.

Salmonella w Green Caffe Nero 

W związku z niepokojącymi doniesieniami Green Caffe Nero zdecydowało o wycofaniu z oferty ciasta z kremem, które mogło być potencjalną przyczyną problemów. Choć do zatruć doszło prawdopodobnie tylko w stołecznych lokalach i w jednym krakowskim, decyzja dotyczy wszystkich kawiarni w Polsce.

Pierwszą informację otrzymaliśmy od klienta w piątek, pierwszego czerwca, że jakiś członek rodziny po wizycie u nas zachorował i czuje się bardzo źle. Wypytaliśmy dokładnie, gdzie ta osoba jadła i co. Wskazanie było na ciasto z kremem. Mamy dwa, trzy takie ciasta w normalnej sprzedaży. Postanowiliśmy natychmiast usunąć te ciasta z oferty. Działanie było ogólnopolskie – powiedział prezes sieci Green Caffe Nero Adam Ringer. (tvnwarszawa.tvn24.pl)

Jest nam strasznie przykro i mnie osobiście. Bo to jest szok. Firma istnieje już 15 lat i to się nigdy nie zdarzyło – dodał. (tvnwarszawa.tvn24.pl)

Tymczasem według sanepidu przyczyną zatruć mogły być błędy po stronie kawiarni, która nieodpowiednio przechowywała ciasta z kremami.

We wtorek Mazowiecka Inspekcja Sanitarna poinformowała, że dotychczas, skontrolowano 14 zakładów, w których stwierdzono nieprawidłowości, które głównie dotyczyły przerwania łańcucha chłodniczego dla oferowanych produktów. W wyniku powyższego nałożono grzywny w drodze mandatów karnych na łączną kwotę 4 300 złotych. Lokale Green Caffe Nero w całym kraju będą poddane dalszej kontroli.

Zagłosuj

Czy chodzisz do Green Caffe Nero?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze