Horror w domu dziecka. Sadystyczne zakonnice torturowały 65 wychowanków

Magdalena Kulej
09.05.2018  13:52
Zakonnica
Zakonnica Fot: shutterstock.com

Nie przyznały się do winy.

Kolumbijską opinią publiczną wstrząsnęła sprawa dwóch zakonnic, które miały dopuścić się maltretowania dzieci. Ofiary to wychowankowie tzw. Casa Hogar (domu dla „dzieci ulicy”) „Renacer Santa Clara” w Popayan w południowo-zachodniej części kraju.

Jak donosi portal publimetro.co,  72-letnia dyrektorka placówki Sor Inés Pérez i niepełnosprawna pracownica Rosa Elvira Tróchez zostały aresztowane po licznych skargach sąsiadów. Okoliczni mieszkańcy zaalarmowali władze, gdy zaczęły nasilać się krzyki i wołania o pomoc.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal w Tunezji. Opiekunki znęcały się nad dziećmi z autyzmem 

Zakonnice zostały oskarżone o znęcanie się nad grupą 65 nieletnich w okresie od 2014 roku do lutego 2017 roku. Według informacji zebranych przez lokalne media sadystyczne siostry miały poddawać dzieci torturom psychicznym i fizycznym. Mówi się tu m.in. o przypalaniu dłoni, wkładaniu głów wychowanków do toalet i wyciąganie ich za włosy.

Bezlitosne zakonnice 

Kobiety nie przyznały się do winy. Według najnowszych ustaleń prokuratury możliwe, że kobiety wcale nie należą do żadnej wspólnoty religijnej. O tym jednak nikt nie wiedział.

Co więcej, ICBF (kolumbijski Instytut ds. rodzinnych) poinformował, że dom dziecka był już niejednokrotnie zamykany z uwagi na napływające skargi. Zawsze jednak otwierano go ponownie. Teraz ośrodek został znów zamknięty, a dzieci znalazły się pod opieką ICBF.

Kolumbia od ponad 50 lat uwikłana jest w konflikt zbrojny. Wieloletnia eskalacja przemocy, prostytucja, handel narkotykami i ludźmi doprowadziły miliony Kolumbijczyków na skraj ubóstwa. Rodzice porzucają swoje dzieci, dla których często jedyną szansą na normalne życie jest właśnie Casa Hogar.

ZOBACZ TAKŻE: Sadystyczny mąż pobił kobietę, a nagranie wysłał kolegom

Zagłosuj

Czy kary cielesne wobec dzieci są dobre?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze