Komary tygrysie atakują Europę. Przenoszą zabójcze choroby

Wojciech Kozicki
11.06.2018  11:06
komar tygrysi Europa choroby
komar tygrysi Europa choroby Fot: Wikimedia.org/ Centers for Disease Control and Prevention's Public Health

Specjaliści ocenili, czy mogą pojawić się w Polsce.

Tropikalne komary tygrysie atakują Paryż. To już prawdziwa inwazja. Jak podaje RMF24.pl, władze będą spryskiwać region środkami owadobójczymi. Proszą obywateli, by informowali, gdzie rozmnaża się najwięcej owadów. Apelują, by nosićdługie spodnie i rękawy oraz o ostrożność podczas wychodzenia na zewnątrz.

Tropikalne choroby w Europie - epidemia?

Komary tygrysie (komary azjatyckie) przenoszą niebezpieczne choroby takie jak denga, żółta febra, japońskie zapalenie mózgu, gorączka Zika, końskie zapalenie mózgu, gorączka zachodniego Nilu i chikungunya. Serwis poradnikzdrowie.pl ostrzega, że to te owady są wyjątkowo agresywne i inwazyjne. Prawdopodobieństwo, że dotrą do Polski jest niewielkie. Niektórzy twierdzą jednak, że spotkali już pierwsze osobniki tego gatunku nad Wisłą.

Komar tygrysi - informacje

Komar tygrysi naturalnie występuje w Azji Południowo-Wschodniej. Prawdopodobnie dotarł do Europy w zużytych oponach samochodowych w 1975 roku.  W kolejnych latach zaczął rozprzestrzeniać się we Włoszech i we Francji. W 2007 roku dotarł do Niemiec. Poznać go można po srebrnobiałych paskach.

ZOBACZ TEŻ: Superbakteria w Polsce. Antybiotyki nie pomogą

Zagłosuj

Czy komary tygrysie dotrą do Polski?

Liczba głosów:

Za tym nie będę tęsknił po powrocie z Rzymu. Komary tygerysie - napisał Angus MacKinnon na Twitterze.

Komar tygrysi w Polsce

Przeczytaj więcej
Komentarze