W kierunku Ziemi leci "Kosmiczny Hulk". Jest dwa razy większy od Jowisza

Wojciech Kozicki
18.07.2018  19:33
Kometa C/2017 S3 koniec świata zagrożenie zagłada apokalipsa

Dziwna kometa w Układzie Słonecznym. Zbliży się do planety jeszcze w te wakacje.

Kometa C/2017 S3 (PanSTARRS) leci w kierunku Ziemi. Niektórzy twierdzą, że nadciąga koniec świata i biblijna apokalipsa. Obiekt nosi również nazwę „kosmiczny Hulk” / „fantastyczny Hulk”, która nazwiązuje do komiksów Marvela “The Incredible Hulk” i postaci Bruce’a Bannera. Bohater zmieniał się w zielonego potwora.

Kometa nie ma ogona. Emanuje jednak zielonym światłem. W rzeczywistości otacza ją aureola gazowego obłoku. Najbardziej widoczna będzie 16 sierpnia, ponieważ wtedy kosmiczny obiekt znajdzie się najbliżej Ziemi. Jak podaje dailymail.co.uk, warto obserwować niebo, bo uda się zobaczyć kometę nawet gołym okiem.

ZOBACZ TEŻ: Gigantyczna asteroida 99942 Apophis może uderzyć w Ziemię. Wyznaczona data końca świata w 2018 roku

Data końca świata?

Czy 16 sierpnia to data końca świata? To mało prawdopodobne, bo obiekt przetnie wówczas orbitę Merkurego. Magazyn „Sky and Trelescope” sugeruje jednak, by „spodziewać się niespodziewanego”. Ciepło słoneczne rozpocznie proces roztapiania lodu oraz ogrzewania gazu na komecie i nie wiadomo do końca jakie będą tego skutki. Wiadomo, że ten kosmiczny obiekt jeszcze nigdy nie był tak blisko jakiejkolwiek planety w naszym Układzie Słonecznym.

ZOBACZ TEŻ: Przepowiednie Nostradamusa. Wojny, katastrofy i koniec świata

Jeśli nie uderzy w Ziemię, poleci być może do innego systemu słonecznego. Otaczająca kometę chmura (ma ok.161,5 tys. mil, a więc jest dwa razy większa od Jowisza) może także spowodować jej dezintegrację. Po nagrzaniu równie dobrze może ją „katapultować” w odległe zakątki kosmosu. Earth.com ostrzega, że chmura wydaje się bardzo niestabilna.

Kometę C/2017 S3 odkryto w 2007 roku za pomocą teleskopu PanSTARRS (Panoramic Survey Telescope and Rapid Response System). Nadleciała prawdopodobnie z Obłoku Oorta.

ZOBACZ TEŻ: Czy Planeta Nibiru istnieje? Nowe fakty

Zagłosuj

Czy wierzysz w przepowiednie końca świata?

Liczba głosów:

Kometa C/2017 S3 (PanSTARRS) - zagłada Ziemi i koniec ludzkości?

Przeczytaj więcej
Komentarze