KE wycofuje "szatańską zabawkę" ze sprzedaży. To był najpopularniejszy gadżet roku

Magdalena Kulej
13.03.2018  10:24
Fidget spinnery wycofane
Fidget spinnery wycofane Fot: Michal Wozniak/East News

Ucieszą się organizacja religijne. 

Komisja Europejska opublikowała coroczny raport zawierający listę blisko 2 tysięcy niebezpiecznych produktów. Jak informuje polsatnews.pl, na listę trafiła jedna z najpopularniejszych zabawek 2017 roku, fidget spinner.

Jak każdego roku listę otwierają zabawki. To one stanowią największą grupę „gadżetów zakazanych”. Na europejski rynek trafiają głównie z Chin, a zdaniem KE, część z nich może zagrażać życiu i zdrowiu konsumentów.

Mogą to być np. modele samochodów czy inne figurki, w których wykryto zbyt wysokie stężenie niebezpiecznych substancji chemicznych. W tym jednak roku na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasował się gadżet, który zyskał ogromną popularność.

Tegorocznym zwycięzcą jest spinner. Cieszę się, że mogliśmy ostrzec rodziców przed tym niebezpiecznym produktem - powiedziała Vera Jurowa, komisarz UE ds. sprawiedliwości i spraw konsumenckich. (polsatnews.pl)

Zdaniem ekspertów małe części gadżetów mogą zostać połknięte przez dziecko, a w jego elektronicznej wersji dostęp do baterii jest zbyt łatwy i stwarza ryzyko zatrucia.

spinner-1

Zabawka z piekła rodem

Decyzja KE ucieszyła zapewne organizacje religijne, które już wcześniej ostrzegały przed zabawką. Gadżet opatrzono wówczas mianem „narzędzia szatana”. Chrześcijańskie portale przekonywały rodziców, że za pomocą spinnerów szatan indoktrynuje ich dzieci. Tymczasem za „zabawką z piekła rodem” oszaleli również dorośli.

ZOBACZ TEŻ: Nazwał swoje dziecko "Fidgit Spinner". Pokazał nawet akt urodzenia

Na szczęście wciąż pozostaje im wersja wirtualna, którą zaproponował internautom Google. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę „fidget spinner”, by na nowo i w pełni legalnie tracić godziny na beztroskiej zabawie.  

spinner
Zagłosuj

Bawiłeś się spinnerami?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze