Facebook zablokował ONR. Nowy regulamin

Wojciech Kozicki
30.04.2018  10:10
Marsz ONR  w Polsce i cenzura
Marsz ONR w Polsce i cenzura Fot: East News/ARTUR BARBAROWSKI/Agencja SE

Zakaz publikacji treści i walka z mową nienawiści u Marka Zuckerberga.

Delegalizacja ONR na Facebooku. Jak podaje RP.pl, serwis społecznościowy zablokował Obóz Narodowo-Radykalny i Narodowe Odrodzenie Polski. Te organizacje mają naruszać standardy. Zdaniem administratorów propagują rasizm, homofobię i antysemityzm. Polski oddział Facebooka zareagował w ten sposób na liczne zgłoszenia od użytkowników o atak na ludzi „ze względu na ich cechy chronione”.

Dajemy ludziom głos, by mogli dzielić się tym, co jest dla nich istotne — od rodzinnych zdjęć po opinie na różne tematy. Jesteśmy też przekonani, że ludzie powinni mieć możliwość angażowania się w dyskusje polityczne na Facebooku i doceniamy znaczenie tych debat – poinformował serwis. (RP.pl)

Facebook zapewnia jednocześnie zachęca do wyrażania indywidualnych poglądów, nawiązywania kontaktów i dzielenia się przemyśleniami. Chce, by odwiedzający go ludzie czuli się „mile widziani i bezpieczni”.

Zakaz nie dotknie jedynie ONR i NOP. Inni użytkownicy serwisu nie mogą się do nich odwoływać w publikowanych przez siebie treściach i używać ich symboliki. Ma to być sposób na walkę z mową nienawiści.

ZOBACZ TEŻ: Facebook i podsłuchiwanie użytkowników

Treści prawicowe ma Facebooku

Jak podaje TVN24.pl, w listopadzie 2016 roku Facebook zablokował konta Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Głos w sprawie zabrała nawet ówczesna minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

ZOBACZ TEŻ: Wyciek danych. Aplikacja randkowa udostępniła dane o stanie zdrowia

Cenzura na Facebooku staje się faktem. Po aferze Cambridge Analytica i przesłuchaniach Marka Zuckerberga, serwis społecznościowy poinformował, że nastąpiły zmiany w regulaminie. Określono dokładnie, czego nie wolno pisać, wprowadzono księgę słów zakazanych. Bana można dostać już za „nie lubię”.

ZOBACZ TEŻ: Wyciekły dane Polaków na Facebooku

ZOBACZ TEŻ: Jak skutecznie usunąć profil na Facebooku

marsz ONR i delegalizacja na Facebooku
marsz ONR i delegalizacja na Facebooku Fot: East News/WOJCIECH STROZYK/REPORTER
Zagłosuj

Czy popierasz zakazanie ONR na Facebooku?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze