Odlotowy dostawca pizzy. Nastolatek rozwoził też „mocniejszy” towar

Wojciech Kozicki
03.04.2018  15:11
Zatrzymanie dealera narkotyków w Koninie
Zatrzymanie dealera narkotyków w Koninie Fot: Policja.gov.pl

Kilkanaście gramów, ale może posiedzieć wiele lat.

Sukces policji z Konina. 29 marca na ulicy Przemysłowej w ręce funkcjonariuszy wpadł dostawca pizzy. Zatrzymano go do kontroli drogowej. Okazało się jednak, że 19-latek w samochodzie miał nie tylko włoski przysmak. 

Jak podaje epoznan.pl, znaleziono również 14 gramów marihuany, specjalistyczną wagę oraz 1000 złotych. Marcin Jankowski z miejscowej policji potwierdził, że nastolatek trafił do aresztu. Przyznał się do posiadania narkotyków. Może spędzić za kratami nawet 3 lata.

To nie koniec jego kłopotów. Policja poinformowała, że narkotyki trafią do badań. Jeśli zostanie potwierdzona wysoka zawartość THC, zarzuty zostaną prawdopodobnie zmienione. Wówczas mężczyzna za posiadania znacznej ilości narkotyków może spędzić za kratami nawet 10 lat.

konin dealer pizza narkotyki
konin dealer pizza narkotyki Fot: Policja.gov.pl

Dealerzy narkotyków i ich sposoby na handel

To nie pierwszy raz, gdy dealerzy narkotyków działają pod przykrywką gastronomiczną.  W 2017 roku wpadł 26-letni Frank Guerrero, który był menadżerem restauracji McDonald’s w Soundview (Nowy Jork). Podczas nocnych zmian sprzedawał klientom kokainę.

Polscy dealerzy czasami dochodzą do wniosku, że najprostsze metody są najlepsze. W 2017 roku 20-latek z gminy Rokietnica wysyłał „odlotowe” przesyłki pocztą.  W jednej z nich policjanci znaleźli pół kilograma narkotyku.

ZOBACZ TEŻ: Ten narkotyk zamienia ludzi w zombie

Zagłosuj

Czy marihuana powinna być legalna?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze