Kopnął kobietę „dla żartu”. Zapłaci jej 250 tysięcy złotych odszkodowania

Magdalena Kulej
23.03.2018  16:06
Mario García Montealegre
Mario García Montealegre Fot: youtube.com / Dayani Cali

Niewiele pamiętał, bo "to był spontan".

Ten „dowcip” będzie go bardzo słono kosztował. Jak podaje elpais.com, 24-letni Mario García Montealegre, który kopnął kobietę na jednej z ulic Barcelony, ma zapłacić jej 60 tys. euro (ok. 255 tys. zł) w ramach odszkodowania.

Do incydentu doszło w lutym 2015 roku na alei Diagonal. 48-letnia kobieta czekała na zielone światło na przejściu dla pieszych. Pochodzący z Talavery k. Toledo García Montealegre uznał wówczas, że „dla żartu” kopnie ją od tyłu.

ZOBACZ TEŻ: Youtuber Coby Persin zrobił prank w restauracji

30-sekundowe nagranie zarejestrowane przez jego kolegę zostało opublikowane w aplikacji WhatsApp. Wkrótce obiegło wszystkie inne media społecznościowe. Widać na nim, jak młodzieniec podbiega do swojej ofiary i kopie ją w nogi z taką siłą, że kobieta upada na ziemię.

García Montealegre oskarżony

Ku niezadowoleniu „prankstera” film nie zyskał zbyt pochlebnych opinii. Internauci zgodnie krytykowali młodego, a w jego akcję poszukiwawczą włączyła się lokalna policja.

Pomóżcie nam dorwać tego drania, który uważa za zabawne atakowanie niewinnych ludzi – apelował rzecznik Mossos d'Esquadra. (elpais.com)

W kraju zawrzało. Wkrótce żartowniś sam zdecydował się stawić na komisariacie. García Montealegre został oskarżony o napaść i groziło mu więzienie.

Nie za dobrze to pamiętam. To był spontan – tłumaczył. (elpais.com)

Według prokuratury zaatakowana kobieta przez kilka miesięcy cierpiała na zespół stresu pourazowego i nie była w stanie normalnie pracować przez bóle kostki, kolan i nadgarstka. Po tych oskarżeniach napastnik postanowił współpracować z władzami. By uniknąć „dowcipkowania” za więziennymi kratami, zgodził się zapłacić swojej ofierze odszkodowanie w wysokości 60 tys. euro.

ZOBACZ TEŻ: Sfilmował prank w sieci. Strażacy musieli wyjmować jego głowę z mikrofalówki

Zobacz, jak García Montealegre kopnął kobietę:

Zagłosuj

Czy 60 tys. euro odszkodowania to słuszna kara?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze