Koń ciągnący dorożkę upadł pod Wawelem. Przechodnie rzucili mu się na pomoc

Magdalena Kulej
11.10.2018  14:41
Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt
Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt Fot: fb/Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt

Organizacja działająca na rzecz zwierząt złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości złamania ustawy o ochronie zwierząt. Chodzi o kolejny upadek konia, do którego doszło w Krakowie. 

Organizacja Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z interwencji przechodniów w Krakowie. W środę 10 października około godziny 16 u wylotu ulicy Grodzkiej pod Wawelem upadł koń ciągnący dorożkę z turystami. Z pomocą pospieszyli mu przypadkowi przechodnie i to oni pomogli zwierzęciu podnieść się z bruku.

Jego stan wzbudzał poważne obawy. Pomimo tego zwierzę zostało ponownie zaprzęgnięte do dorożki i ponownie trafiło do pracy na postój przy Rynku Głównym – pisze Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt na Facebooku.

Relację potwierdziła Straż Miejska. W rozmowie z przedstawicielami KSOZ poinformowano też, że na miejsce najprawdopodobniej nie został wezwany weterynarz. O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiła też „Gazeta Wyborcza”.

Po godz. 17.20 otrzymaliśmy prośbę od KSOZ o sprawdzenie konkretnej dorożki i konkretnego konia na Rynku Głównym. Zgłaszająca chciała, żebyśmy sprawdzili stan zdrowia zwierzęcia. Nasz patrol poszedł na postój dorożek w Rynku Głównym. Wskazana dorożka tam stała. Strażnicy porozmawiali z dorożkarzem, który oświadczył, że koń pod Wawelem tylko poślizgnął się podczas ruszania i dlatego się przewrócił. Według dorożkarza nie odniósł żadnych obrażeń i był w dobrej kondycji, na pewno nie kulał – powiedział Marek Anioł, rzecznik SM. (krakow.wyborcza.pl)

ZOBACZ TEŻ: Koń ciągnący kulig padł w Wiśle na oczach turystów

Stowarzyszenie zawiadomiło prokuraturę o możliwości złamania ustawy o ochronie zwierząt i prosi o kontakt wszystkich, którzy byli świadkami upadku konia w Krakowie

To już kolejna tego typu sytuacja w ostatnich miesiącach. 10 kwietnia, również w okolicy Wawelu, także przewrócił się koń.

Zagłosuj

Czy uważasz, że konie przewożące turystów są źle traktowane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze