Aktorka przeciw "Królewnie Śnieżce". Bajka promuje molestowanie seksualne?

Wojciech Kozicki
19.10.2018  10:44
Kultowe sceny z filmów Disneya mają zły wpływ na dzieci?
Kultowe sceny z filmów Disneya mają zły wpływ na dzieci? Fot: Youtube.com/tunapup1

Bajki dla dzieci Disneya, czy może jednak treści dla dorosłych? Kristen Bell, która podkładała głos we „Frozen”, dopatrzyła się w „Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach” molestowania seksualnego. Czy książę to seksualny predator jak Harvey Weinstein i Bill Cosby?

W Stanach Zjednoczonych ruchy Mee Too i Times’s Up walczą przeciw molestowaniu kobiet w branży filmowej. Okazuje się jednak, że napastowana była bohaterka popularnej bajki "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Kristen Bell w wywiadzie dla „Parenting” stwierdziła, że Śnieżka ma zły wpływ na dzieci.

ZOBACZ TEŻ: Świnka Peppa zakazana. Jest jak porno

Księżniczka Disneya molestowana?

Jak podaje independent.ie, szczególnie słynna scena pocałunku oburzyła aktorkę. Jej zdaniem nie wolno nikogo całować bez jego zgody. Książę budząc tak Śnieżkę popełnił błąd? Zwróciła też uwagę, że bohaterka przyjęła zatrute jabłko od wiedźmy, a dzieci nie powinny brać jedzenia od nieznajomych.

Zawsze po tej bajce pytam moje córki, czy pewne rzeczy nie wydają im się w niej podejrzane. To dziwne, że Śnieżka nie spytała wiedźmy, dlaczego ma zjeść akurat jabłko i skąd pochodził owoc. Zwracam też uwagę, że nie można całować nikogo bez jego zgodny, nawet kiedy śpi – powiedziała Bell. (independent.ie)

Zapewne zgodzi się z nią Keira Knightley. Zabroniła swoim swoim córkom oglądania takich bajek jak „Królewna Śnieżka” i „Mała Syrenka”, bo nie mają w sobie treści feministycznych. Jej oburzenie wywołuje także „Kopciuszek”.  Nie podoba jej się, że bohaterka czeka aż uratuje ją mężczyzna i nie potrafi poradzić sobie sama.

Być może aktorkom spodobałaby się bajka "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wersji zespołu Rammstein. W teledysku do "Sonne" krasnoludki wykonują katorżniczą pracę w kopalni, by spełnić kaprysy głównej bohaterki. Gdy nie spełniają jej oczekiwań, są przez nią bite. W finale Śnieżka ożywa bez pocałunku. Wystarczyły jabłko i grawitacja.

ZOBACZ TEŻ: Skandal na "Ulicy Sezamkowej" - Ernie i Bert to geje?

Rammstein - "Sonne":

Przeczytaj więcej
Komentarze